fbpx

Ēstuves Barona Centra tuvumā

Food! by clspeace
Food

Tā kā liktenis ir savērpis savas lietas tā, ka kādu laiku man jāstrādā Barona Centra tuvumā, tad man aktuāla lieta bija vietas, kurās var par saprātīgu naudu papusdienot.

Fabrika

Darbam vistuvākā un droši vien viena no zināmākajām un populārākajām ēstuvēm apkaimē. Esmu jau ik pa laikam iegriezies šai vietā (par ko jau rakstīju agrāk). Lai arī agrāk man šī vieta patika, regulāri pusdienās šurp nenāku. Kolēģiem neiepatikās tas, ka ēdieni šeit ir ļoti taikaini. Savukārt man nepatīk tas, ka ēdieniem nevar izvēlēties pusporcijas – es ļoti labprāt ņemtu 1/2 dārzeņu plova un 1/2 kāda nebūt sautējuma, nevis pilnu porciju viena vai otra. Priecē, ka ir salātu izvēle, taču tie nav neko lēti.

Lido “Dzirnavas”

Labu laiku lido manās acīs bija tūristu vieta, kurā iegriezos reti. taču šobrīd Lido “Dzirnavas” ir mana iecienītākā pusdienu vieta. Man patīk tas, ka var sakombinēt dažādus ēdienus, ir laba izvēle un cenas ir pieņemamas. Savukārt kolēģus pievelk kompleksais pusdienu piedāvājums, kurā ietilpst zupa, otrais un dzēriens. Tas pieejams no 12.00 un maksā Ls 2,00.

Double Coffee

Šī gan nebūs īstā vieta, kur iet regulārās pusdienās. Turklāt kādu laiku atpakaļ secināju, ka Double Coffee līmenis, salīdzinājumā ar to, kāds tas bija pirms pāris gadiem, ir krities (gan attiecībā uz ēdienu kvalitāti, gan apkalpošanu), bet cenas – augušas, turklāt samazinājies veģetāro ēdienu klāsts.

Taču šobrīd arī te ir pusdienu piedāvājums – visi otrie ēdieni maksā Ls 2.99 un kādu reizi jau var ienākt ar’. Pie tam par Ls 1,59 var dabūt uzreiz divus alus. Nav gan nekādi dižie – Aldara “Zelta”. Diemžēl visi otrie ēdieni ir ar gaļu vai zivīm (vai arī sēnēm, kuras es neēdu), tāpēc šī iespēja man atkrita. Paņēmu jaunumu – veģetāro tortilju par Ls 2,75. Garšīga, bet varēja būt lielāka. Arī kolēģis, kurš kā pusdienu piedāvājumu paņēma šasliku atzina, ka būtu vīlies, ja būtu bijis jāmaskā pilna summa. Dīvainu, bet lai arī cilvēku nebija daudz, dabūjām labu laiciņu pagaidīt līdz tikām pie ēšanas. Par laimi bija piektdiena un nekur īpaši nesteidzāmies.

Zupu restorāns “Tikai karotes”

Kā jau liecina nosaukums – šeit ir tikai zupas (labi, ir arī kokteiļi un tamlīdzīgas lietas). Lielākajai daļai, domāju, šī vieta būs pazīstama – tāpat kā Double Coffee un Lido. Zupas ir dažādas un ir arī vairākas veģetārās zupas – tā ka ir, ko izvēlēties. Te nav lēti – lielā porcija maksā apmēram Ls 2,80, bet mazā  – Ls 2,15. Taču porcijas ir milzīgas (pēc ēdienkartē rakstītā lielās porcijas svars ir 800g, bet mazās – 600g). Paņēmu lielo porciju dārzeņu-siera zupas un knapi tiku ar visu to daudzumu galā, lai arī garšoja labi.  Bonuss – Swedbankas norēķinu karšu īpašniekiem ir 10% atlaide. Sīkums, bet patīkami.

Veģetārais restorāns Rāma

Par restorānu tas nosaucams ar grūtībām. Ēdnīca. Turklāt vairs nav nekāda lētā ēstuve, kāda tā bija dažus gadus atpakaļ – cenu līmenis nav zemāks kā Lido vai Fabrikā. Taču visi ēdieni ir veģetāri, tāpēc man ir plaša izvēle. Turklāt sirdi mazliet silda doma, ka varbūt kāds manis samaksātais santīms aizies trūkumcietējiem, kurus baro šis pats restorāns.

Paņēmu kaut kādu indiešu zupu, olā ceptu baklažānu un salātus (kaut kas uz grieķu salātu pusi), kopā samaksājot aptuveni Ls 2,35. Zupa bija mazliet dīvaina, kas gan saprotams, jo tas ir indiešu restorāns. Taču tādā gadījumā man prasījās, lai tā zupa ir pikantāka, lai es sajūtu to “indijas garšu”. Salāti arī bija paņurcīti, savukārt baklažāns bija vienkārši lielisks. Taču par spīti tam, ka sajutos mazliet vīlies, ienākš te vēl kādreiz.

Uzņēmumu reģistra ēdnīca

Šai vietai piemīt pamatīga padomjlaiku aura. Tā vistiešakajā nozīmē ir ēdnica.  Tiesa, lai arī ši vieta ir viena no lētākajām apkaimē, par ļoti lētu to nenosauksi. Zupa, sacepums un salāti man izmaksāja aptuveni Ls 2,20. Ēdiens man garšoja – par to sūdzēties nevaru. Iespējams, ka ik pa laikam te iegriezīšos. Diemžēl te nav liela izvēle. It īpaši, ja runājam par veģetārajiem ēdieniem.

Elvi un RIMI

Nevar aizmirst arī par pārtikas veikalos pieejamajiem kulinārijas izstrādājumiem, kas var būt alternatīva sabiedriskajām ēstuvēm – ja vien ir iespēja ēst darba vietā. Tuvumā darbam ir divi pārtikas veikali – Rimi barona centrā un Elvi uz Tērbatas un Lāčplēša ielas stūra. Vēl neesmu sīki izpētījis abu veikalu piedāvājumu, taču abos veikalos ir atrodami fasētie salāti, bet vismaz Elvi ir arī fasēti siltie ēdieni – kartupeļu biezputra, sacepumi u.tml. papildus var pāķert kādu augli un jogurtu vai kefīru.

12 Comments

 1. vimba_zlobnaja 17/06/2009
  • xlt 17/06/2009
 2. ebw 17/06/2009
 3. narkomanC 18/06/2009
 4. xlt 19/06/2009
 5. Viks 20/04/2010
 6. xlt 20/04/2010
 7. julis 13/10/2010
  • xlt 13/10/2010
 8. zane 20/01/2011
 9. māra 13/09/2011
 10. Irena 23/05/2012
Share via
Copy link