fbpx

Šodien velobrauciens “Kulturālā masa”

Izlasīju veloblogā un nolēmu padot tālāk:

12. jūnijā Rīgā notiks velobrauciens Kulturālā Masa, kurā velo braukšanas kultūra tiks pacelta neredzētos augstumos, un ceļu satiksmes noteikumi tiks ievēroti ar pedantisku precizitāti!

Šādi braucieni, angliski visbiežāk dēvēti par Critical Manners, citviet pasaulē katra mēneša otrajā piektdienā pulcē izcili apzinīgu velosipēdistu bariņus, parādot, ka velosipēdisti ne tikai vēlas būt cienīti kā satiksmes dalībnieki, bet arī paši prot cienīt citus. Tie ir radušies kā atbilde uz pretrunīgi vērtētajiem Kritiskās Masas braucieniem. Atšķirībā no tiem, Kulturālā Masa nepārkāpj ceļu satiksmes noteikumus, nebloķē satiksmi, nerada konfliktus ar autovadītājiem un policiju.

Ar draudzīgiem smaidiem sejās un velosipēda (vai jebkuras kategorijas motorizēta transportlīdzekļa) vadītāja apliecībām kabatās Kulturālā Masa dosies Rīgas ielās, braucot vienā rindā, iespējami tuvu brauktuves malai, rādot pagriezienus, un apstājoties pie katra sarkanā luksofora signāla. Brauksim ar velosipēdiem, kas aprīkoti ar bremzēm, skaņas signāliem un visiem nepieciešamajiem atstarotājiem. Vārdu sakot, skrupulozi ievērosim visas ceļu satiksmes noteikumu prasības.

Laipni lūgti piedalīties visi velosipēdisti, kam šī ideja šķiet pievilcīga, it īpaši visi tie, kas kritizē Kritisko Masu par tās dalībnieku izaicinošo uzvedību un ceļu satiksmes noteikumu ignorēšanu, kā arī tie, kas vienkārši vēlas piektdienas vakarā izmest kādu līkumu!

Sākums – 18:00 pie Dailes teātra. Paredzams, ka šādi braucieni notiks arī turpmāk, katra mēneša otrajā piektdienā, ar nemainīgu starta laiku un vietu.

Share via
Copy link