fbpx

eBay

Pirms kāda laika aktīvi pievērsos pirkumiem eBay. Saķēru gandrīz vai atkarību un tādēļ dabūja ciest mans maciņš, lai arī pirku galvenokārt lētus niekus. Pārsvarā visādus štruntiņus fotoaparātam – lētus niekus ar kuriem paķimerēties, bet kas Latvijā maksā baisu naudu (piemēram, plastmasas softbox zibspuldzei). Lielākā daļa šo štruntu nāk no Ķīnas. Kvalitāte atbilstoša cenai. Pirms pasūtīšanas gan ieteicams akurāti izlasīt preces aprakstu – citādi var sanākt misēklis (piemēram, prece ir lietota vai tai ir defekti). Tāpat var gadīties, ka pa lēto tiek pārdots nevis oriģinālais brends, bet tā atdarinājums vai analogs. Ir gadījies dzirdēt par viltotām atmiņas kartēm. Taču tik pat labi tas var nebūt viltojums, bet gan analoga prece, kura darbojas tik pat labi, kā brends, tikai ir daudz lētāka. Tā piemēram Photix ražotās baterijas fotoaparātiem ir nopērkamas par pāris latiem, kamēr oriģinālās Canon baterijas maksā vairākus desmitus.

Pagaidām gan neko nozīmīgu neesmu saņēmies nopirkt. Lielākais pirkums – GPS navigācija par pārdesmit latiem. Tāds ķīniešu noname ražojums, bet izskatās gana kvalitatīvs un strādā labi. Katrā ziņā nesalīdzināmi lētāk kā brendīgie aparāti. Tagad varēšu doties ģeokešingā, kad vien uznāks iekāriens. :)

Taču ja pērk kaut ko dārgāku un prece tiek sūtīta no valsts ārpus Eiropas Savienības, tad jāņem verā, ka par to var nākties maksāt muitu. Sīkāk par muitas lietām ar palasīt eBay forumā. Tur arī daudz citu labu lietu ar iepirkšanos eBay saistītajos jautājumos.

Vēl iepērkoties jāņem vērā pasta sūtīšanas izdevumi un vai uz Latviju prece vispar tiks sūtīta. Pasta izdevumi dažkārt var krietni pārsniegt preces cenu un beigās nekāds ietaupījums nesanāks. Piegādes izdevumi parasti ir norādīti pie preces apraksta.

5 Comments

  1. sviests 15/04/2009
  2. Guigo 15/04/2009
  3. mrh 08/06/2009
    • xlt 08/06/2009
  4. jānis 14/07/2014
Share via
Copy link