fbpx
Tags:, ,

Krauklis

Vakar beidzot sanāca izdevība noskatīties gōtu kulta filmu “Krauklis” (The Crow). Biju par to daudz dzirdējis, bet noskatīties tā arī visus šos gadus nebija sanācis. Par laimi, neko no filmas negaidīju. Ja godīgi, tad “Krauklis” tāds bojeviks vien ir, kurā visu laiku līst asinis un krājas līķu kaudzes. Un filmas vadmotīvs arī visai ierasts bojevikiem – atriebība. Lai arī daži man apgalvo, ka stāsts ir par mīlestību, neko daudz no tās neredzēju. Pat filmā parādītā mīlestība uz naudu un narkotikām īsti nepārliecināja.

Taču tas, kas šo filmu atšķir no gūzmas citu līdzīga žanra darinājumu ir tās stils. Tas ir – filma kaut kādā ziņā ir stilīga. Proti, man patīk tās uzņemšanas veids un dominejošā “melnbaltā estētika”, ar “gotiskiem” un “mistiskiem” piesistieniem. Tiesa, filma “Sin City” būs krietni pārāka (lai arī vēl bezsaturiskāka).

Lai arī sākumā filma ir saraustīta un grūti izsekot tās gaitai, drīz vien filmas gaita izlīdzinās un ir nepārprotami skaidrs, kuri ir labiņie, bet kuri – sliktiņie.

Tomēr nenoliedzami filmas lielākais “bonuss” ir tās leģenda – filmēšanas laikā bojā gāja (mistiskos apstākļos, protams) galvenais aktieris Brendons Lī (Brūsa Lī dēls).

Filmu var skatīties, ja nav ko darīt. Ieteicamais papildkomplekts –  alus un čipšu paka.

4 Comments

  1. onkulis 09/04/2009
  2. GMV 08/03/2010
  3. GMV 08/03/2010
  4. Yooo 18/03/2013
Share via
Copy link