fbpx

Earthlings

Pirms kāda laika noskatījos filmu Earthlings – par visām dzīvajām būtnēm uz planētas un cilvēka attiecībām ar tām. Precīzāk – par cilvēka attieksmi pret apkārtējo visu un, jo īpaši, dzīvniekiem. Par to, kā dzīvnieki tiek izmantoti izklaidē, medicīnā, apģērbu rūpniecībā un pārtikas industrijā. Par to, ka cilvēku attieksme pret dzīvniekiem ir kā pret lietām, nevis dzīvām būtnēm.

Nav tā, ka filma pateiktu man kaut ko jaunu, ko es nebūtu zinājis, bet tomēr tā mani aizķēra. Un pie viena atsita vēlmi ēst gaļas produktus vēl uz pāris gadiem. Nav jau tā, ka man būtu dikti maiga sirds, bet es tomēr nevaru ieēst kādu, kas ir ilgi spīdzināts (tam var pielīdzināt šo būtņu audzēšanas procesu), mocīts, barots sazin ar ko, nokauts baisos apstākļos un sazinkas ar viņu darīts vēl pēc tam, līdz nonācis veikala plauktos.

Protams, filma ir par Ameriku. Atliek cerēt, ka Eiropā un Latvijā situācija ir labāka. Kā nekā Eiropas Savienība ir pieņēmusi ne vienu vien direktīvu par dzīvnieku labturību. Taču “šaurā vieta” vienmēr ir bijis cilvēks, kas uz dabu skatās tikai kā uz resursu, peļņas gūšanas līdzekli. Es, piemēram, nespēju saprast, kā var pirkt “svaigu” zivi, kas pussprāgusi un pusapgrauzta peld (acīmredzot jau atbilstoši tām ES prasībām, ja reiz neviens nepiesienas) akvārijā kādā RIMI vai Maksimas veikalā. Man tas skats uzdzen šermuļus un aizdzen jebkuru apetīti.

Diemžēl daba ir atriebīga un par savu attieksmi mums nākas maksāt ar slimībām un dabas katastrofām.

Filmas oficiālā mājas lapa: http://www.earthlings.com/

Filmu var noskatīties un lejupielādēt šeit: http://veg-tv.info/Earthlings

4 Comments

  1. 0__0 09/04/2009
  2. xlt 09/04/2009
  3. uj 12/05/2009
    • xlt 13/05/2009
Share via
Copy link