fbpx

Pavasaris uz palodzes

Šogad pavasaris nāktā ļoti, ļoti negribīgi. Vēl pavisam nesen sniga, lai arī marts jau tuvojas beigām.

Lai pasteidzinātu pavasara sajūtas, es izlēmu izaudzēt uz palodzes kādu vitamīnu. Šim nolūkam manā dārzeņu krājumā atradās pusizdīdzis sīpols, kuru nolēmu izdiedzēt līdz galam, lai vitamīnu trūkumu organismā kompensētu ar kādu vaigu loku. Sīpols ir ļoti pateicīgs – lai dabūtu lokus nekas daudz nav jādara – tik vien, kā sīpols jāieliek līdz pusei ūdenī. Man pa rokai bija sena sinepju burciņa, kura bij’ kā radīta izvēlētajam sīpolam. Tā kā sīpolu iedēstīju jau labu laiku atpakaļ, loki jau ir krietni paaugušies un drīz būs šķinami.

Ja ir vēlme pēc lielākas ražas,tad var ņemt vairāk sīpolu un likt tos kādā bļodā cieši vienu pie otra (lai tie turētos stāvus). Labi noder plastmasas kastītes pārtikas uzglabāšanai, lai arī ma stikla un keramikas trauki šķiet piemērotāka izvēle.

Otrs vienkāršs veids dabīgo vitamīnu iegūšanai ir diedzēti graudi. Tas jau nu ir pavisam vienkārši – ņem šķīvi, kurā ielej nedaudz ūdens un plānā kārtiņā ieber graudus (tos var nopirkt daudzos pārtikas veikalos). Graudi izdīgst pāri dienās. Tos var ēst tāpat – ik pa brīdim pagrābjot saujiņu no šķīvja vai arī, piemēram, piejaucot pie salātiem vai biezpiena.

Ja kādu ir ieinteresējusi zaļumu audzēšana uz palodzes, tad šovakar (25.martā) sešos Krāmu ielā 3, 3. stāvā notiks Zaļās skolas nodarbība. Pūres dārzkopības pētījumu centra vadošā pētniece Līga Lepse un Pūres dārzkopības izmēģinājumu centra zinātniskā darbiniece Agrita Bite lasīs lekciju “Dārzeņi un zaļumi rokas stiepiena attālumā – pašu audzēti”. Runās arī par to, ko var audzēt pilsētnieki.

No Responses

  1. Pingback: nezaļumi?!! « sprādziens SKAPĪ 07/04/2010
Share via
Copy link