fbpx

Web birojs: veicamo lietu sarksti

Visizplatītākais rīks padarāmo lietu sarakstu veidošanai, manuprāt, joprojām ir papīrs un pildspalva. Arī es tos bieži izmantoju, piemēram, lai sastādītu pirkumu sarakstu. Taču ļoti ērti uzdevumu sarakstus ir veidot internetā – šāds saraksts vienmēr būs pieejams no jebkuras vietas un jebkura datora (protams, ja vien ir pieejams dators ar interneta pieslēgumu). Tā savam sarakstam ātri var piekļūt gan no darba, gan mājām.

Uz web balstītu risinājumu darbu kārtošanai sarakstos ir ļoti daudz. Es apskatīšu dažus, kas man likās noderīgākie vai interesantākie.

Remember the milk

http://www.rememberthemilk.com

Nezinu, kā Latvijā, bet ārvalstīs ļoti populārs serviss. Ļoti vienkārša atgādinājumu sistēma atgādinājumiem par veicamajiem darbiem. Veicamajiem darbiem var norādīt izpildes laiku, pievienot tagus un piezīmes (turklāt vienam atgādinājumam pat vairākas).

Pamatā tas ir web serviss, bet pieejami arī uz datora instalējami papildinājumi Windows un Mac sistēmām, kas padara atgādinājumu / uzdevumu pievienošanu ērtāku:

http://www.pijnappel.de/blog/PermaLink,guid,8252f941-2e8b-4a3b-8a43-7a26d3468460.aspx – desktop tool for windows

http://groups.google.com/group/rememberthemilk-api/files – desktop tool for mac

Izmēģināju Windows paplašinājumu darbam no datora. Tā ir maza programmiņa, kas klusi sēž TaskBin un ir ātri izsaucama, lai varētu ērti pievienot jaunu uzdevumu. Nekas vairāk. Lai redzētu uzdevumus nāksies vien iet uz pašu mājas lapu.

Daudzi it kā ir iecienījuši šo servisu. Tas noder, ja nepieciešamas vienkāršs atgādinājumu rīks. Tomēr tas nav priekš manis. Atgādinājumiem es izmantoju Microsoft Outlook vai Google kalendāru. Pie tam abi minētie labi sadzīvo savā starpā, turklāt pēdējais sūta atgādinājumus arī uz mobilo telefonu. Tāpēc man nav vajadzīgs atsevišķs serviss.

NowDoThis

http://nowdothis.com/

No pārējiem apskatītajiem NowDoThis atšķiras ar savu ideju – tas neparāda visu uzdevumu sarakstu  uzreiz, bet tikai vienu uzdevumu. Kad tas izpildīts, tiek parādīts nākamais uzdevums. Šāda pieeja varētu palīdzēt tiem, kas šaudās no viena uzdevuma pie nākamā un nevar izlemt, ar ko sākt. Nekādas citas papildus iespējas – piemēram, piezīmju vai uzdevuma termiņa pievienošana – šim rīkam nav. Tikai uzdevums un poga “padarīts”.

TreeDoList

http://treedolist.com/

Vienkāršs un ērts rīks darbu kārtošanai herarhiski vairākos līmeņos. Katram saraksta punktam var pievienot piezīmi, saiti, RSS barotni un uzdevuma termiņu. Sarakstu var kārtot vienkārši ar peli pārvelkot uzdevumu vajadzīgajā ietā. Ielogoties var izmantojot OpenID. Tāpēc pluss, ka nav jāatceras vēl viens lietotājvārds un parole.

Springpad


http://www.springpadit.com

Šis ir rīks ar ļoti plašām iespējām, lai veidotu daudz un dažādus sarakstus. Tajā ir kalendārs, kontaktu grāmata un iespēja atlasīt veicamos darbus pēc dažādām pazīmēm. Uzdevumiem var pievienot birkas (tagus), piezīmes un failus. Pluss ir arī tas, ka uzdevumus var sinhronizēt ar Google Calendar, kā arī veidot kolektīvus uzdevumu sarakstus. Patiesībā SpringPad ir kas vairāk par uzdevumu sarakstu rīku un var jau pretendēt uz projektu vadības rīka statusu.

GMail tasks

http://mail.google.com/tasks/ig

Ne īpaši reklamēts, bet sen gaidīts Google web biroja risinājums. Vienkāršs, kompakts un bez visādiem “pribambasiem”. Ļoti ērts lietošanā. Saraksts kārtojams vairākos līmeņos un kārtošanu var veikt vienkārši ar peli pārbīdot saraksta punktus vajadzīgajās vietās. Katram uzdevumam var pievienot piezīmi un termiņu. Uzdevuma izpildi atzīmē, ieliekot ķeksi pie uzdevuma.

Patiesībā var veidot vairākus sarakstus, piemēram, vienu ar darbam, bet otru – personīgām vajadzībām, vai arī dalīt pa dažādiem projektiem. Pārslēgšanās starp sarakstiem arī ir ļoti ērta. Taču pati noderīgākā lieta – GMail tasks ir ļoti parocīgs atvēršanai interneta pārlūka sānu logdaļā (sidebar). Tad tas vienmēr būs acu priekšā.

Lai sarakstu dabūtu pārlūka sānu logdaļā, GMail tasks vispirms ir jāpievieno pārlūka saitēm (bookmarks) un tad saites uzstādījumos (properties) jāieliek ķeksis pie “Load this bookmark in sidebar”. Tas arī viss.

Savas vienkāršības un lietošanas ērtuma dēļ pagaidām GMail tasks ir manis iecienītākais uzdevumu sarakstu rīks. Tam gan ir arī daži trūkumi – piemēram, nevar apslēpt apakšuzdevumus un, līdz ar to, ja saraksts kļūst apjomīgāks, tas paliek grūti pārskatāms. Taču īsiem ad hoc uzdevumu sarakstiem GMail tasks ir neaizstājams.

Todoist

http://todoist.com

Līdz ar Gmail tasks šis ir mans iemīļotākais rīks no visa minētā klāsta. Tāpat kā Gmail tasks, tas ir vienkāršs, taču ar plašākām iespējām. Ar Todoist var veidot daudzus vairāku līmeņu (hierarhiskus) uzdevumu sarakstus ar vairākos līmeņos izkārtotiem uzdevumiem. Katram uzdevumam var pievienot izpildes datumu, piezīmi, birkas, priortāti un uzlikt atgādinājumu. Uzdevumus var ērti atlasīt pēc dažādām pazīmēm – piemēram, izpildes datuma vai birkas. Apakšuzdevumus var apslēpt, lai netraucē, ja to ir daudz. Vispār, izvēlētais uzdevumu un to sarakstu organizācijas princips mani ļoti apmierina. Tāpēc šo rīku es izmantoju ikdienā savu uzdevumu organizācijai.

Citi apskates vērti risinājumi

Share via
Copy link