fbpx

Personal Brain

Turpinu testēt bezmaksas mindmap programmas. Pirms pāris dienām uzmetu acis XMind. Tagad ķēros klāt Personal Brain. Tāpat kā XMind, arī Personal Brain pamata versija ir bez maksas, bet, lai izmantotu visu iespējamo funkcionalitāti, nāksies maksāt. Tiesa, pagaidām neesmu atradis, kuras tad īsti ir tās pro ekstras (pirmās 30 dienas programmai ir pilna funkcionalitāte).

Personal Brain pēc savas būtības ir tīra mindmap programma, kuras būtība ir izveidot ideju tīmekli. Tieši tīmekli, nevis koku, jo elementus var neierobežoti sasaistīt savā starpā un dalījums “vecaku” un “bērnu” elementos ir visai nosacīts. Pārlūkojot šo ideju tīklu katrs aktīvais elements tiek iecentrēts un ideju tīkls tiek atveidots atkarībā no citu elementu saistības ar iecentrēto elementu.

Patiesībā mani mazliet pārsteidza šī ideja un programmas izstrādātāju pieeja “domu kartēšanai” – domas savā starpā veido tīklu un ik viena no tām var būt centrālā. Turklāt programmas izstrādātiji ir pacentušies un “domu kartes” pārlūkošana vizuāli izskatās ineteresanti. Programma var ļoti labi noderēt prezentējot idejas vai notikumus, lai parādītu, kā tas viss ir saistīts savā starpā.

Ikvienam elementam var pievienot noformētu tekstu, saites, birkas (tagus), failus u.c.lietas. Taču paša elementa vizuālās noformēšanas iespējas ir visai ierobežotas. Atradu, kā var nomainīt krāsu. Iespējams, katram elementam var pievienot savu ikonu. Bet tas laikam arī viss. Taču tas arī nav tas svarīgākais.

Katrā ziņā Personal Brain varētu noderēt tiem, kas strādā ar dažādām idejām un teorijām. Piemēram, rakstot kursa darbu sociālajās zinātnēs – lai smuki piefiksētu domas un sasaistītu tās ar pārējām.

2 Comments

  1. Guigo 09/03/2009
    • Atis 09/03/2009
Share via
Copy link