fbpx

ziņas no augšas

Atnāca man Eiropas Savieības oficiālais spams. Pārmaiņas pēc nolēmu mazliet palasīties. Izlasītais nedaudz pārsteidza:

EK secinājusi, ka Eiropas Savienības (ES) jaunās dalībvalstis bloka palīdzības fondu izmanto “diezgan labi”, lai gan oficiālie dati liecina, ka laika posmā no 2004. līdz 2005.gadam ES jaunās zemes izlietojušas mazāk nekā 40% no tām piešķirtajiem līdzekļiem. EK maijā publiskotie dati atklāj, ka 2004.-2006.gadā vidējais ES fondu apguves rādītājs ES sasniedzis 39,4%. Latvija šajā periodā bija izlietojusi 34,2% no atvēlētajiem līdzekļiem, kas bija trešais vājākais sniegums jauno bloka zemju vidū. Vēl sliktāki ES fondu apguves rādītāji bija tikai Čehijai un Kiprai – attiecīgi 33,3% un 32,1%. 10.04.2007.

Mēs naudu tērēt nemākam, vai? Man likās, ka censoņi ir aktīvāki naudas apguvē. Acīm redzot nemākam paņemt to, ko dod.

Un vēl šādas tādas ineteresantas ziņas “no centra”:

  • ES, tostarp Latvijas pilsoņi, no 1.jūlija ir atbrīvoti no nodevas par Austrālijas vīzu. Šitas varētu priecēt mxz – tagad ciemiņi pie viņa varēs doties bez liekām problēmām. :)
  • EP (Eiropas Parlaments) nobalsoja pret EK priekšlikumu paaugstināt minimālās akcīzes nodokļa likmes visiem alkoholiskajiem dzērieniem, izņemot vīnu. Parlaments noraidīja grozījumus par minimālo likmju paaugstināšanu par 4,5%, pēc tam nobalsojot pret EK priekšlikumu kopumā. EP nostājai ir konsultatīvs raksturs. Galīgā lēmuma pieņemšanai nepieciešams vienprātīgs dalībvalstu atbalsts.
  • EP apstiprināja mājsaimniecībā izmantojamo dzīvsudraba mērierīču tirdzniecības aizliegumu, nosakot, ka līdz 2009.gada pavasarim ES dalībvalstīs jāpārtrauc arī mājsaimniecībā izmantojamo dzīvsudraba termometru tirdzniecība. Tirdzniecības aizliegums skars tādas mājsaimniecībā lietojamas dzīvsudraba mērierīces kā medicīnas un istabas termometri, barometri, nanometri un asinsspiediena mērītāji.
  • EP pirmajā lasījumā atbalstīja ierosmi aviokompānijām sniegt visaptverošu informāciju par biļetes cenā iekļautajiem maksājumiem. Lai novērstu aviopasažieru maldināšanu, EP prasa regulā par kopīgiem ES noteikumiem gaisa pārvadājumu pakalpojumos iekļaut visus piemērojamos nodokļus, nodevas, piemaksas un maksas, kuras zināmas publicēšanas brīdī.
Share via
Copy link