fbpx

Par patriotiskas Pilsoņu dienas svinēšanu Latvijā

Tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš uzskata, ka Latvijā vajadzētu ieviest Pilsoņu dienas svinēšanu. Šāda diena ir ASV, Austrālijā, Igaunijā, kā arī citās valstīs un nu esot nepieciešama arī mums.

Šī diena būtu lieliska iespēja sabiedrībā veicināt patriotismu un lepnumu par Latvijas pilsonību. Tās uzdevums būtu ar pilsonību saistītu jautājumu skaidrošana – kādas ir pilsoņa tiesības un pienākumi, priekšrocības un atbildība, nevis Latvijas pilsonības reklamēšana,” uzskata tieslietu ministrs. “Šiem svētkiem nevajadzētu pārklāties ar valsts svētkiem, taču dienai, kurā tie tiek atzīmēti, būtu jāsaistās ar kādu Latvijas vēsturē nozīmīgu notikumu. Šajā dienā politiķi, ministriju darbinieki, kultūras un inteliģences pārstāvji varētu doties uz skolām un tikties ar iedzīvotājiem, lai pārrunātu dažādas ar piederību Latvijas valstij saistītas tēmas. Šajā dienā varētu pasniegt arī Latvijas pilsoņa Goda zīmi tiem pilsoņiem, kas ir bijuši sabiedriski aktīvi,” ir pārliecināts G.Bērziņš.

Lai izstrādātu priekšlikumus par datumu, kurā Pilsoņu diena būtu svinama, kā arī citiem ar šiem svētkiem saistītajiem jautājumiem, Naturalizācijas pārvaldē izveidota darba grupa.

Man, protams, nav nekādu iebildumu pret svētkiem un svinamām dienām, īpaši, ja tās ir brīvdienas. Bet man liekas smieklīgi šādi “urrā-patriotisma” izlēcieni. Tā vietā, lai reāli rūpētos par saviem pilsoņiem un patriotismu veicinātu ar darbiem, nevis tukšiem vārdiem un piemiņas nozīmītēm.

Share via
Copy link