fbpx

Pivot, jptv!

Aizvakar jau rakstīju, ka blogam izmantoju Pivot. Uz jauno versiju vēl neesmu pārgājis. Taču aizvakar nolēmu mazliet paeksperimentēt ar sistēmas / datu pārnešanu uz citu serveri.

Kā viens no punktiem par labu Pivot izvēlei bija tas, ka šī sistēma neizmanto SQL un visi dati tiek glabāti flat failos. Līdz ar to pieņēmu, ka datu pārnešana uz citu serveri ir tikai dažu minūšu jautājums. Taču pamatīgi aplauzos.

Nočakarējos divus vakarus un tā arī neko nepanācu. Kaut kur pazuda pēdējais ieraksts, pareizāk – asociācija ar to, jo failu tabulā tas parādījās, bet netika atrasts, kad vajadzēja to labot. Savukārt, reģenerējot visus failus pazuda vēl pieci ieraksti. Acīmredzot migrācijas procesā kaut kas ir pazudis.

Visticamāk, ka vainojami ir tagi ar ne-latīņu alfabēta burtiem, jo informācija par katru tagu un tā saitēm glabājas atsevišķā failā, kura nosaukumā ir šis tags (līdz ar to arī ne-latīņu burti) un kopējot kāds no šiem failiem varētu būt pazudis vai pazudušas asociācijas starp šiem failiem. Jau kādu laiku atpakaļ pamanīju, ka daži latviskie tagi ir nodublējušies.

Tāpēc vakar „pārtagoju” visus ierakstus lai atbrīvotos no latviešu burtiem. Par laimi ierakstu nebija daudz. ;) Pagaidām gan nekādu rezultātu un „kroplie” tagi no kopējās tabulas nav pazuduši un joprojām ir piesaistīti atsevišķiem rakstiem. I nezinu, ka viņus dabūt ārā, nelienot iekšā datubāzē.

Nez, kā ir citiem, kas izmanto Pivot, ar datu bāžu pārnešanu vai migrēšanu uz citu serveri?

Share via
Copy link