Savulaik Zaļās brīvības mājas lapai izvēlējos Joomla! satura vadības sistēmu. Tobrīd man tā likās vislabākā izvēle ņemot vērā mūsu prasības. Lielā mērā tā apmierina mūsu prasības arī joprojām. Tā ir samērā vienkārša gan uzstādīšanā, gan lietošanā. Ar Drupal un Typo3 man bija problēmas, tāpēc tos atmetu.
Lielākie iebildumi man ir par sadaļu un kategoriju lietošanu, kā arī to, kā tiek veidotas saites – proti, Joomla tās neveido tik smukas kā WordPress, bet pieliek klāt kategorijas un rakstu ID, bet latviešu burtus vienkārši izmet laukā, nevis aizvieto ar atbilstošu latīņu burtu.
Taču nesen mums radās doma ieviest blogu. Tomēr jo vairāk es lietoju Joomla, jo vairāk pārliecinos, ka tā nav radīta blogošanai. Sāksim kaut vai ar to, ka tajā nav komentēšanas iespēja kā pamatfunkcionalitāte. Arī tādas lietas, kā tagi, serveru pingošana un atsaites (trackbacks) nav. Protams, var atrast dažādus spraudņus. Diemžēl, par spīti lielajai Joomlas komūnai, piemērotie risinājumi skaitāmi uz rokas pirkstiem.
Vienkāršākais risinājums, protams būtu papildus uzlikt WordPress tieši bloga vajadzībām, taču tas man našķiet labākais risinājums. Iztiksim bez dažādām papildus fīčām vai arī pameklēšu piemērotu spraudni.
Tak ir viena lieta, kas mani iepriecināja – iespēja izmantot Windows Live Writer. Tas atvieglo rakstu pievienošanu un padara blogošanu izmantojot Joomla! par vienkāršāku.
Tiesa, ar oriģinālajiem XML-RPC spraudņiem, kas nāk ar Joomla! instalāciju Live Writer nesaprotas. Tāpēc jāinstalē ir kāds cits. Piemēram, no šejienes: http://joomlacode.org/gf/project/metaweblogapi/frs/, bet Blogger API spraudnis jāatspējo. Vēl var uzinstalēt RealSimpleDiscovery spraudni, kas atvieglos Live Writer saziņu ar Joomla!. Un, protams, administrācijas sadaļā (Global Configuration –> System –>System Settings) jābūt iestatītai atļaujai izmantot web servisus (Enable Web Services).
Pievienojot bloga kontu, kā bloga tips jānorāda MetaWeblog API, un ceļš uz servisu: http://yoursite.com/xmlrpc/index.php.
Tiesa, lai automātiski publicētu rakstus, jābut administratora statusam. Pretējā gadījumā raksti būs moderēti un tie būs jāapstiprina.
Sīkāk par to, kā uzstādīt spraudņus un nokonfogurēt WLW var palasīt te: http://carolinaregion.com/2008/07/23/how-to-post-to-joomla-153-using-windows-live-writer/.
Vēl viens variants ir izmantot Movable Type XML-RPC spraudni.
Kaut kur lasīju salīdzinājumu, drupal vs joomla, sanāca ka joomla vairāk domāta e-komercijai, kaut kādu katalogu veidošanai, tur tai stiprās puses.
Sākotnējā doma jau bija pamatā veidot rakstu “katalogu”, tas ir – sakārtot daudzus rakstus vairāku līmeņu kategorijās un apakškategorijās. Doma par blogu parādījās pavisam nesen. Blogs tur noteikti nav/nebūs pats galvenais. Taču jāatzīst, ak blogs ir visai ērts informācijas “apritināšanas” veids – ātri kaut ko ieblogo un miers. ;)