fbpx

Rozengrāls

Rozengrāls ir viduslaiku viduslaiku restorāns. Tas atrodas Vecrīgā, netālu no Rātsnama, uz mazas šauras ieliņas, kas ved no Doma laukuma uz Krāmu ielu. Rozengrālu viegli atpazīt pēc lielās koka mucas un viduslaiku drēbēs tērptā iekšā rāvēja pie ieejas.

Šim restorānam esmu bieži gājis garām un aizvien nodomājis, ka kādreiz derētu tur iemest savu aci. Tak mani vienmēr ir atturējušas bailes, ka man tur novilks trīs ādas. Patiesībā nav tik traki. Lai arī Rozengrāls ir visai padārgs iestādījums, tas nav īpaši dārgāks par citām Vecrīgas ēstuvēm turpat apkaimē.

Kas mani te priecē ir labā (tas ir – manai gaumei atbilstoša) alus izvēle: Tērvetes gaišais, bauskas tumšais un Ingvera sarkanais. Maksā visi akurāt 2,50 Ls par kausu (0,5 l). Zupas maksā no 3 līdz 6 latiem. Priecē, ka atsevišķi ir izdalīti veģetārie ēdieni. Tie maksā no 4 latiem uz augšu. Savukārt otrie gaļas un zivju ēdieni būs krietni dārgāki – to cenas sākas ar astoņiem deviņiem latiem. Ja negribas alu, iesaku nobaudīt firmas dzērienus, piemēram, ābolu dzērienu ar piparmētru lapām. Ēdieni interesanti – viduslaicīgi – un, kā man teica (pats diemžēl nenoprovēju), arīdzan ļoti garšīgi.

Rozengrāls, manuprāt, ir krogs ar vienu no vislabāk nostrādātajiem interjēriem Rīgā. Viss ir rūpīgi pārdomāts, saskanīgs un koncepcijai – t.i., viduslaikiem (cik nu tas manā saprašanā) atbilstošs. Ieejot korogā sākumā gan pārņem neliels šoks, jo iekšā ir tumšs un praktiski vienīgais gaismas avots -  sveces. Tāpēc kāpjot lejā pa trepēm ir jāuzmanās. Īpaši jau ar pēdējiem pakāpieniem. Ilgāk sēžot acis aprod. Telpās valdošā krēsla piedod vēlamo noskaņu un intimitāti.

2 Comments

  1. am 15/09/2008
  2. xlt 16/09/2008
Share via
Copy link