fbpx

Engure

Sestdien nolēmām aizbraukt līdz Kolkai. Lai arī laiks nebija visai mīlīgs, cerējām, ka mazliet pasmidzinās un pāries. Kā izrādījās – velti. Alternatīva bija braukt uz Undīni, bet to mēs atstājām citai reizei.

Pa ceļam uz Kolku  nolēmām iegriezties mazajos ciematiņos, kā arī Engurē. No ciematu apskates nekas dižs nesanāca, t.i. neko īpaši interesantu tajos neatradām. Toties Engurē apskatījām veco koka baznīcu un ostu. Par spīti lietum safotografēju veselu kaudzi bilžu.

Pēc tam mazliet sasildījāmies ar tēju tuvējā kafejnīcā ar jocīgu nosaukumu – “Būda”. Jauka vietiņa ar interesantu tualetes interjēru. Līdz ostas bākai gan neaizgājām, lai arī tai it kā vajadzēja būt tuvumā.

Kad bijām sasildījušies (varētu pat teikt – mazliet iesiluši), devāmies tālāk. Šoreiz mūsu uzmanību piesaistīja Engures ezera dabas parks. Tajā izmitināti savvaļas zirgi un govis. Tām jārūpējas par ezera piekrastes biotopu saglabāšanu. Vienkāršiem vārdiem sakot – jānoēd piekrastes zāle, lai neaizaug Engures ezers.

Ezera piekrastē dzīvo arī daudz putnu. To vērošanai ezera krastā ir uzsliets putnu vērošanas tornis (vēl viens ir ezera otrā krastā). Diemžēl ceļš uz to bija slēgts. Cauri nožogojam, protams, varēja izlīst, taču litetus, dubļainā taka un apziņa, ka šādā laikā nevienu putnu tāpat neieraudzīsim, pamodināja mūsu pilsonisko apziņu.

Tā kā bija vēla pēcpusdiena un lietus negrasījās mitēties un mēs jau tā bijām izlījuši līdz ādai, Kolkai atmetām ar roku. Atcceļā iegriezāmies Bērzciema kafejnīcā “Vītoliņi” atgūt spēkus. Kafejnīcas iekārtojums ir visai interesants un balansē uz savdabīga stila un pilnīga bezstila robežas. Sajūta kā laikos pie omes. Dažādas mēbeles, senatnīgi priekšmeti utt. Kopā tie rada tādu mājīgu sajūtu. Laiku kavēt var ar dažādām galda spēlēm. Ēdieni garšīgi (te es nobaudīju līdz šim gardāko tomātu zupu, kādu esmu ēdis), lai arī izvēle nav pārlieku liela. Cenas gan kā Rīgā.

Par spīti lietum un tam, ka līdz Kolkai tā arī netikām, brauciens bija izdevies. Tagad es zinu, kur atbraukt kādās brīvdienās vēlreiz. Protams, šoreiz saulainā laikā.

Visas bildes abskatāmas galerijā: Engures osta un Engures ezera dabas parks.

3 Comments

  1. Miks 25/08/2008
  2. xlt 25/08/2008
  3. Miks 25/08/2008
Share via
Copy link