fbpx

Mans jaunais draugs

Man mājās ir vecs, bet mīļs galddators. Tas iegādāts pirms gadiem četriem pieciem. Bet joprojām skrien un ‘bez īpašām problēmām pavelk arī tādas programmas kā Corel, Photoshop CS3 un Illustrator CS3.  Protams, ik pa laikam esmu to mazliet uzlabojies. Taču, tā kā tas joprojām izpilda visu, ko es no tā gaidu, mainīt pret jaunu tuvākajā laikā negrasos.

Tomēr ir viena problēma – brīvās vietas trūkums uz cietā diska. Man ir trīs cietie diski ar kopējo ietilpību 380 Gb. Šobrīd tas nešķiet neko daudz, taču kad pirms pāris gadiem pirku trešo disku, likās, ka nu jau kādam laikam pietiks. Tak, lai cik arī liels didks nebūtu, tas ātri vien bija pilns. Tā nepagāja ne pus gads, kad sajutu elpas brīvās vietas trūkumu. Lai kā arī es censtos atgūt kādu gigabaitu, tas ātri vien tika atkal aizņemts.

Tāpēc vakar beidzot saņēmos un tiku pie jauna drauga – datu glabātāja. Tas ir LaCie Mobile Disk – ārējais USB cietais disks ar 320 Gb ietilpību.

Apsvēris visus par un pret izlēmu, ka jāgādā ir mazs un ietilpīgs ārējais cietnis, jo galddatorā vairs nav vietas, kur iemontēt vēl vienu cieto disku, turklāt pirkt IDE disku man nešķita visai prātīga doma. Jo īpaši ņemot vērā, ka dabonami ir IDE diski ar ietilpību tikai līdz 160 Gb, turklāt tie maksā salīdzinoši dārgi.

Ar savu pirkumu esmu pagaidām esmu apmierināts. Viss strādā normāli. Disks ir vienkāršs, mazs un viegls. Tādu var ērti paņemt visur līdzi – iemest somā vai pat ielikt kabatā. Barojas caur USB vadu (komplektā ir arī papildus kabelītis, lai barotos arī no papildus USB porta – ja ar vienu šķiet par maz). Lācītīm vēderā, cik sapratu, ir 2,5” Hitachi cietais disks.

Diskam līdzi nāk programmatūra failu sinhronizācijai un dublējumkopiju (t. i., backup) izgatavošanai. Tās gan vēl es neizpētīju, taču it kā varot sasinhronizēt arī tādas lietas kā Outlook datus vai interneta grāmatzīmes.

Alternatīva bija Western Digital Passport Essential. Taču tas bija krietni dārgāks – 68 lati pret Lacie 55 letiem. Turklāt Passport Essential pieejams būtu tikai šovakar. Nu var jau būt, ka Western Digital darbojas krietni labāk par Hitachi.

2 Comments

  1. Cone 14/08/2008
  2. xlt 14/08/2008
Share via
Copy link