fbpx

Sveiks, Šveik

Kā jau pie piektdienas mūsu mazajā draudzīgajā kolektīvā ierasts, pusdienās gājām uz kādu šikāku vietu par vietējo ēdnīcu. Tas lai pastiprinātu piektdienas sajūtu un iešūpotos brīvdienām. Šodien izvēle krita uz krodziņu “Sveiks, Šveik”. To mēs noskatījām iepriekšējā reizē ciemojoties Hospitālī.

Krodziņš “Sveiks, Šveik” atrodas turpat netālu no Hospitāļa – Stabu ielā 23, pagrabiņā. Kā jau var noprast no vietas nosaukuma, akcents likts uz čehu nacionālo virtuvi. Var nobaudīt gan čehu nacionālos ēdienus, piemēram, knēdeļus (to ir vairāki veidi – kviešu knēdeļi atgādina baltmaizes mīkstumu, bet kartupeļu – apceptu kartupeļu biezeni), gan alu (Staroprame, Pilsener Urquell, Kozel, ir arī medalus un nefiltrētais kviešu alus). Turklāt alus ir ne tikai labs, bet arī salīdzinoši lēts – Ls 1,30 – Ls 1,50 par puslitra kausu.

Ēdieni nav dārgi un porcijas ir pietiekami lielas. Es ēdu nūdeles ar sieru un grillētiem dārzeņiem, kas maksāja Ls 2,70. Dārzeņi bija vienkārši lieliski. Nūdeles gan likās mazliet par sausu un prasījās mērcīte.

Krodziņa iekārtojums tēmai atbilstošs – sarkano ķieģeļu velves, masīvkoka galdi un soli, kā arī visād ar Čehiju saistīti nieciņi. Bet nepatika divas lietas: tas, ka ieeja krodziņā caur veikalu un sienā iebūvētais televizors, pa kuru visai skaļi tika raidīts MTV. Pamatīgi nomāc atmosfēru. Par laimi, skaņa nebija tik skaļa, lai pilnībā nomāktu sarunas. Tomēr domāju, ka televizoram šajā vietā attaisnojums būtu tikai tad, ja pa to rādītu izrādi “Šveiks” vai Čehijas izlases spēles hokeja čempionātā. Vai vismaz kaut ko čehiski (bet krietni klusāk).

Par spīti divām nepatīkamajām lietām uz krodziņu iesaku aiziet. Īpaši tiem, kam garšo alus. Vairāk par krodziņu var palasīt lapā Ir laiks.

Share via
Copy link