fbpx

Web birojs: Evernote

Līdz šim visām piezīmēm izmantoju Google Notebook. Pietiekami ērts un vienkāršs tiešsaistes rīks. Lielākais pluss – pieejams visur, kur vien ir internets. Mīnusi – kā jau interneta rīks, tas ne vienmēr strādā stabili; tam nevar vienkārši pievienot bildes (tāda iespēja ir izmantojot pārlūka spraudni, taču tas negribēja sastrādāties ar pārlūku un padarīja visu to lietu vēl nestabilāku).

Tāpēc liels bija mans prieks, kad dažas dienas atpakaļ uzzināju par Evernote. Evernote ir web piezīmju rīks, kas vienlaikus piedāvā uz sava datora uzstādīt atsevišķu programmu darbam ar piezīmēm. Piezīmes tiek sinhronizētas ar Evernote serveri. Un tas ir tieši tas ko es biju meklējis -  "desktop" piezīmju aplikācija (lai darbotos stabilāk un piezīmēm varētu piekļūt arī tad, ja neiet internets), kas sinhronizē piezīmes ar web serveri un ļauj tām piekļūt caur mājas lapu. Tomēr iespējas web aplikācijai un "desktop" apalikācijai mazliet atšķiras.

Piezīmes var iesūtīt arī caur e-pastu. Diemžēl tās nevar nosūtīt uz telefona numuru (kā, piemēram, uz twitter.com). Papildus uz iPhone un telefoniem ar Windows Mobile (5.x or 6.x) operētājsistēmu. Savukārt priekš Firefox ir pieejams spraudnis, kas padara ērtāku bilžu un teksta kopēšanu no mājas lapas. Rīkjoslā tiek pievienota jauna ikona:

Firefox Evernote Spraudnis

Programmatūra un lietošana ir bezmaksas. Taču mēneša limits piezīmēm uz Evernotes servera ir 40 megabaiti. Kā saprotu, tā ir diska vieta, kuru var aizņemt. Katru mēnesi tā tiek skaitīta par jaunu un iepriekšējo mēnešu piezīmes netiek ņemtas vērā. Apjoms ir pietiekams teksta piezīmēm un pārdesmit bildēm (to daudzums atkarīgs no lieluma). Ja gribas vairāk, nāksies šķirties no 5 ASV dolāriem katru mēnesi. Tad limits tiek palielināts uz 500 megabaitiem mēnesī.

Evernote iespējas:

 • pievienot piezīmēs tekstu, bildes (gan ievietot bildes, gan saiti), saites, PDF failus, kā arī audio failus;
 • veidot grafiskas piezīmes "ar roku" (noder smārtfonu un grafisko planšešu lietotājiem);
 • grupēt piezīmes "piezīmju grāmatās";
 • sinhronizēt piezīmes ar serveri un piekļūt tām caur mājas lapu;
 • piezīmēs pievienot checkbox (nezinu, kā pateikt latviski), tādā veidā veidojot padarāmo darbu sarakstus.
 • pievienot birkas jeb tagus;
 • padarīt piezīmes pieejamas citiem (bet bez labošanas iespējas);
 • importēt un eksportēt piezīmes;
 • saglabāt meklēšanas iestatījumus, kas ļauj vēlāk ātri atrast piezīmes pēc noteiktiem parametriem;
 • meklēt pēc atribūtiem: datuma, piezīmes avota (piezīme izveidota aplikācijā, weblapā, telefonā), vai satur bildes utt.

Izstrādātāji apgalvo, ka programma spēj atpazīt arī tekstu bildēs. Līdz ar to šīs bildes iespējams atrast meklējot pēc atslēgvārdiem. Tāpat ir iekļauta arī primitīva attēlu apstrādes iespēja.

Piezīmju importēšana:

 • no OneNote [notestēt]
 • no failiem: jpg, txt, html. PDF failus var pievienot kā pielikumus. Var iestādīt direktoriju, no kurienes faili tiek importēti automātiski.

Piezīmju eksports uz TXT, HTML un MHT formātiem. Bildes var saglabāt PNG formātā.

Trūkumi, kas iekrita acīs:

 • par maz iespēju (lai arī pamatfunkcionalitāte ir nodrošināta), piemēram "desktop" aplikācijā attēlu apstrādes iespējas varēja būt ar vairāk iespējām;
 • piezīmjgrāmatām nevar taisīt apakšsadaļas (kā tas ir Google Bookmarks);
 • "desktop" aplikācijā nevar staipīt tekstu no vienas vietas uz otru (šī nu ir standartlieta, kurai būtu jābūt) un nevar ielikt atdalošo svītru (kas ir web aplikācijā);
 • bija vēl šis tas, bet piemirsu – laikam ar nebija tik svarīgi.

Kopumā jāsaka, ka Evernote ir ļoti ērts rīks, ja nav īpašu prasību pret piezīmju noformēšanas iespējām, bet nepieciešams veikt piezīmes un piekļūt tām no dažādām vietām un ar dažādiem rīkiem. Piezīmes tiek sinhronizētas ar Evernote serveri. Bet strādāt ar Evernote "desktop" aplikāciju var arī tad, ja internets nav pieejams.

Tomēr kā web piezīmju rīks Evernote atpaliek no Google Notebook.  Te vēl mazliet jāpastrādā, lai panāktu Google. Taču ir potenciāls attīstīt mobilā telefona un "desktop" aplikācijas, tā krietni . Bet darāmā te ir daudz. Tāpēc ar nepacietību gaidu nākamo versiju.

3 Comments

 1. Norcis 05/08/2008
 2. xlt 05/08/2008
 3. Uldis 13/06/2009
Share via
Copy link