fbpx
Tags:

Hostings

Vakarnakt sakārojās kaut ko ieblogot, bet kā reizi negāja serveris. Prātā uzreiz iešāvās vesels mākonis nelāgu domu, taču pēc mirkļa atcerējos, ka Atoms jau bija brīdinājis par pārtraukumu servera dzīvē. Tā nu ir mēs sagribam lietas tieši tad, kad tās kā reizi nav pieejamas.

Taču es kaut kā aizdomājos par hostingu. Jo vairāk tāpēc, ka manā e-pasta kstītē iekrite reklāmas sūtijums ar hostinga piedāvājumu. Sūtītājs ir uzņēmums, pie kura par labām cenām pērku domēnus – ipower.com (kādreiz bija USD 6.95, tagad – USD 7,75; ja nu sadomājat kādu iegādāt – neiazmirstiet referāļa vārdu: libertyvoice).

iPower.com

Līdz pat rītdienai (31.jūlijam) ir iespēja iegādāties hostingu ar 50% atlaidi, ja pērk uzreiz uz gadu vai diviem. Viņiem ir 3 hostinga plāni, bet izdevīgākais, manuprāt, ir iPower Pro. Ar atlaidi cena par mēnesi sanāk USD 3.98 mēnesī. Par to tiek saņemts:

Diska vieta 1 500 GB
Noslodzes datu apjoms (bandwidth) 15 000 GB
Domēnu skaits neierobežots
MySQL datu bāzu skaits 25
E-pasta adrešu skaits 2500

CGI-BIN + PHP 4 & 5 atbalsts

ir

Administrācija izmantojot web saskarni. Bonusā: viens bezmaksas domēns, USD 30 Google AdWords un USD 50 Yahoo! search marketing kredīts. Pārējos tehniskos sīkumus var izlasīte te.

Līdzšinējā pieredze man ar viņiem ir bijusi laba. Tiesa, es izmantoju tikai domēnu pārvaldības iespējas, bet ne web hostingu.

Unlimitedhostweb.com

Man zināms ir vēl otrs lēts variants. Kādu gadu atpakaļ eksperimentālā kārtā nolēmu izmēģināt „aizjūras” web hostinga pakalpojumus. Izvēlējos unlimitedhostingweb.com – samērā lēts – 4,50 USD mēnesī. Ja ņem uz 3 gadiem – 3,95 USD / mēnesī. Ņemot vērā lata un ASV dolāra kursu attiecību, tas pietiekami lēti. Nav vietas, datu plūsmas (trafika), kā arī web projektu skaita ierobežojuma. Katram projektam savs atsevišķs FTP konts un izdalītā vieta uz servera. Izdevīgi, ja ir nepieciešams daudz vietas un / vai hostēt daudz projektu. Ir iespējas izvēlēties starp UNIX un Windows hostingu – vienīgi uzmanīgi jāskatās pie pieteikšanās, kurš konts izvēlēts. Lai arī sākotnēji biju domājis, ka web serveris atrodas ASV, pēc visa spriežot, tas ir izvietots Lielbritānijā. Servera ātrums ir apmierinošs – brīžiem gan gadās kaut kādas nelielas aiztures, bet visumā ir ok. Savelkot visus plusus un mīnusus:

Plusi:

 • cena;

 • nav datu plūsmas trafika ierobežojuma;

 • nav diska vietas ierobežojuma;

 • nav projektu (kontu / domēnu) skaita ierobežojuma;

 • katram projektam ir savs konts ar savu loginu un paroli.

Mīnusi:

 • SQL neietilpst cenā un jāpasūta atsevišķi (15 USD gadā);

 • Subdomēnu veidošana ir par maksu;

 • Nav domēnu pārkinga (t.i. vairāku domēnu piesaiste vienai un tai pašai web vietai) iespējas;

 • Ir PHP4, nevis Php5;

 • Tikai 3 e-pasta adreses;

 • Lēns problēmpieteikumu izskatīšanas laiks.

 

Tomēr, ja tā salīdzina, es labāk izvēlētos ipower.com, lai arī tam ir gan vietas gan noslodzes datu ierobežojums, unlimitedhostweb.com. Pirmkārt jau tāpēc, ka ipower.com kontu un domēnu administrācija ir web vidē un lielāko daļu izmaiņu var veikt pats – nav jāsūta izmaiņu piprasījums (un jāgaida atbilde, kas var atnākt sazin kad), kā arī hostinga un domēnu pārvalde atrodas vienuviet. Turklāt, datu apjoma ierobežojumi, manuprāt, ir visai lieli, lai nebūtu problēma arī pie lielāka skaita projektu (ja vien nav nodoma uzglabāt milzīgu audiovizuālo materiālu kolekciju).

Vēl interesentiem var noderēt Atoma apskats par serveru izvietošanas piedāvājumiem Latvijā – tas tiem, kas vēlas turēt paši savu serveri.

Taču es šobrīd joprojām pieturos pie Atoma piedāvātā hostinga, kurš mani visnotaļ apmierina un mainīt to pagaidām negrasos (nē, šī nav apmaksāta reklāma).  Tomēr jūs droši varat dalīties savā pieredzē par lētiem (bet normāliem) web hostinga variantiem – gan te Latvijā, gan ārvalstīs.

Share via
Copy link