fbpx

Nokia in, Nokia out

Nokia 6510

Pirms kāda laika daba devējs man lietošana piešķīra pavisam svaigu telefonu.Funkciju un pribambasu nav īpaši daudz. Galvenais, ka ir pašas nepieciešamākās – zvanīšana un īsziņu sūtīšana. Ir arī fotofunkcija, kas manis pēc varēja nebūt. Noderīgāks būtu bijis bluetooth. Patiesībā jau varēju vēl kādu laiku itin labi iztikt ar savu Nokia 6510. Bet ja dod – kāpēc neņemt?

Vienlaicīgi ar telefonu esmu nomainījis arī operatoru. Līdz ar to visa infoemācija (adrešu grāmata, īsziņas utt.) palika vecajā telefonā un simkartē. Taču, tā kā gan vecais, gan jaunais telefons ir no vienara žotāja, cerēju, ka varēšu ātri un veikli pārdzīt visu informāciju no viena telefona uz otru izmantojot savu veco laptopu. Ņemot vērā, ka manā adrešu grāmatā ir vairāk kā 350 ierakstu, sūtīt tos pa vienam caur infrasarkano portu būtu neprāts.

Jau labu laiku N6510 saziņai ar kompi caur infrasarkano portu izmantoju Nokia PC Suite 4.4. Strādā visnotaļ labi un ir gana ērts – īpaši, ja salīdzina ar alternatīvu – pogu spaidīšanu uz telefona. Protams, vienmēr var vēlēties ko labāku un ērtāku. Bet pamatfunkcijām der.

Veiksmīgi izdevās pārkopēt visu informāciju no vecā telefona uz kompi – ieskaitot pat telefona uzstādījumus. So far, so good…

Taču problēmas sākās ar jauno telefonu. PC Suite to atteicās atpazīt. Acīmredzot nepieciešama jaunāka programmas versija. Mazliet pagūglējot atrodu jaunāko PC Suite versiju. Tai tā kā vajadzētu darboties ar Nokia 6080. Taču ir divi “bet”: pirmkārt, tā nav paredzēta, lai darbotos ar Nokia 6510 un, otkārt, tā nav paredzēta arī Windows 95, kurš stāv uz laptopa. Jaunākā versija, kura strādā uz Win95 un atbalsta N6510 ir 4.81, kuru tad arī uzinstalēju. N6510 atrada, bet ar aizņeršanos. Atpazina arī N6080, bet atteicās ar to sadarboties.

Biju nočakarējies visu vakaru, bet tā arī bez rezultātiem. Rezultātā nāzās vien brutāli kopēt ierakstus ar simkarti, pazaudējot vizītkaršu papildus detaļas. Cerībai man visa informācija glabājas datorā – ja nu kādreiz man tomēr izdosies piedabūt N6080 sadarboties ar laptopu.

Morāle, secinājumi? Nelietojiet vecas tehnoloģijas. Laicīgi pērciet jaunas (un kāpiniet ražotāju peļņu, kuru viņi varētu investēt jaunos produktos, ko jums atkal pirkt). Savietojamība ar vecākām versi’jām vai modeļiem viennozīmīgi nav ražotāju prioritāte.

2 Comments

  1. n4 21/04/2007
  2. Atis 22/04/2007
Share via
Copy link