fbpx
Tags:, ,

Findability jeb atrodamība

Laiciņu atpakaļ biju iemetis saiti uz A List Apart rakstu par atrodamību (findability) – nepieciešamību uzskatāmi un saprotami strukturēt mājas lapu, lai meklētais būtu atrodams tīri intuitīvi, nevis ilgstošas buršanās pa izvēlnēm. Šajā sakarā pēdējais hīts, ko esmu atradis ir Latvijas Zinātņu akadēmijas mājas lapa. Šķiet, ka ir cilvēki, kas joprojām dzīvo 90-to sākumā. Taču trakākais, ka tajā lapā es nespēju atrast pilnīgi neko.

Bet ne tikai internetā mēdz būt grūti atrast vajadzīgo. Dažreiz pārsteidz iestāžu (uzņēmumu, organizāciju utt.) ignorance attiecībā uz to atrašanu reālajā dzīvē, jo ar adresi vien var nepietikt. Vajag norādes ar normālu izskaidrojumu, kā tās atrast. Citādi nepieciešamība atrast attiecīgās iestādes biroju var izvērsties par pamatīgu murgu. Vai arī uzņēmums gluži vienkārši zaudē klientu.

Šodien izbesījos, lai atrastu Veselības centra 4 arodārstus, kas ir pārcēlušies uz jaunām telpām Brīvības ielā 180. Vajadzīgo namu es atradu samērā ātri. Bet atrast Veselības centra biroju šajā ēkā, kas sastāv no 3 korpusiem, izrādījās grūts uzdevums – par spīti man iedotajai lapiņai ar karti. Kartē nav norādīta precīza VC4 atrašanās vieta. No ēkas pagalma nekādas šiltes nav redzamas, norāžu arī nav.

Jautrākais, ka pat reģistratūras darbiniece, kurai piezvanīju, lai kā nokļūt uz VC4, man neko precīzi un sakarīgi man izstāstīt nevarēja. Beigu beigās gan izlobīju no viņas vajadzīgo un atradu. Baigās jau izrādījās, ka pie ārdurvīm ir šilte, ka ēkā atrodas VC4, tikai tā ir glīti noslēpta aiz staba un no pagalma nav redzama. Turklāt virs ieejas durvīm ir uzraksts “mēbeļu veikals Vīza” un man pat prātā neienāca, ka dakterus vajadzētu meklēt mēbeļu veikalā. Nē, nu izrādās, ka gluži veikalā viņi nesēž. Var jau būt, ka es esmu vienīgais tāds lohs. Kaut gan nē – pamanīju, ka tāpat kā es, vēl viens puisis bija apmaldījies trijās priedēs. Tāda, lūk, mana šodienas sāpe.

Share via
Copy link