fbpx

Skaistums un asinis

Nesen pie Kanādas vēstniecības noritēja protesta akcija ar aicinājumu Kanādai aizliegt roņu medības. Katru gadu roņu medībās Kanādā tiek nežēlīgi nogalināti vairāk kā 300 000 roņu (gandrīz visi no nogalinātajiem roņiem ir vecumā no 2 nedēļām līdz 3 mēnešiem) – nošaujot vai nositot ar nūjām vai ar hakapiku (īpaša nūja ar cirtni galā, izgatavota roņu nogalināšanai). Par to es izlasīju Tribīnē:

Ar cirtni pāršķeļ ronim galvaskausu un, ērtības labad, neizvelkot cirtni no galvaskausa velk roņa līķi vajadzīgajā virzienā. Roņu mazuļus tradicionāli sit ar nūju līdz nāvei. Sitot mazuļus ar nūju, nereti tie tiek tikai apdullināti, kā rezultātā mazuļi tiek nodīrāti vēl dzīvi. Arī šaušana neatbrīvo dzīvnieku no ciešanām. Bieži vien ievainoti roņi aizbēg un mirst zem ledus, šos dzīvniekus neiekļauj valdības medību statistikā.

Roņu Medības

Visai baismi skati. Nespēju saprast cilvēkus, kas spēj šādi izturēties pret dzīvniekiem. Vairāk par roņiem un to medībām var lasīt Wikipedia.org un ifaw.org. Nespēju saprast arī cilvēkus, kas spēj nēsāt kažokādas.

Lasot par šo akciju atcerējos skolu. Pagājušajā semestrī burtu mācībā bija šāds uzdevums: jāizvēlas kāds teiciens un jāuztaisa dizaina kompozīcija ar vienu vārdu kā akcentu. Viens no veidiem, kā akcentēt vārdu – aizstāt to ar simbolu vai attēlu. Lūk, mans variants:

Skaistums Prasa Upurus

4 Comments

  1. Holmss 18/03/2008
  2. xlt 19/03/2008
  3. maardza 10/11/2008
  4. :D 26/01/2010
Share via
Copy link