fbpx

Marinēti ķiploki

Man ļoti garšo marinēti dārzeņi – gurķīši, sīpoliņi, ķiploki, paprika utt. Kādreiz man negaršoja marinēti patisoni – likās tādi jocīgi. Bet nu garšo pat tie. Vienīgi marinētas sēnes man negaršo joprojām (nu nemīlu es viņas).

Ik pa laikam veikalā nopērku kādu burciņu ar marinētiem ķiplokiem. Vai vēl labāk – kādu marinētu ķiploku galviņu tirgū. Tik pēdējo reizi man gadījās tādi pusmarinēti. Jutos vīlies. Lai ko glābtu, ieliku pie burkā marinētiem gurķiem nomarinēties līdz galam.

Taču vakar izdomāju samarinēt pats. Galu galā tā sanāk lētāk. Un kur nu vēl neatsveramais prieks par paša paveikto. Turklāt, kā jau viss ģeniālais, marinēšana nav nekas sarežģīts.

Tā kā mani pavilka uz eksperimentiem, nolēmu ķiplokus samarinēt ar papriku un asajiem čili pipariem – garšas dažādībai. Tātad, paņēmu divas ķiploku galviņas un nomizoju un nomazgāju. Pēc tam nomazgāju papriku un sagriezu gabalos. Līdzīgi izrīkojos ar čili piparu.

Pēc tam uzvārīju ūdeni. Ar verdošu ūdeni izskaloju burku. Saliku tajā pamīšus ķiplokus, papriku un čili. Uzjaucu marinādi. Man sanāca divas glāzes. Uz šo daudzumu ūdens liku ēdamkaroti sāls, ēdamkaroti cukura un divas ēdamkarotes etiķa. Viss jāsamaisa, lai izšķīst. Marinādi pārlēju dārzeņiem, aizskrūvēju vāku un noliku atdzist. No rīta tik aizmirsu ielikt ledusskapī, kur to vajadzētu paturēt kādu nedēļu. Pēc tam raudzīšu, kas nu būs sanācis.

3 Comments

  1. vimba 27/03/2008
  2. xlt 27/03/2008
  3. m. 27/09/2010
Share via
Copy link