fbpx

Tējkanna

Vakar no rīta brokastīs gribēju uzvārīt tēju. Taču izrādījās, ka pa nakti mistiskā kārtā ir atņirgusies tējkanna. Kaut arī iepriekšējā dienā strādāja kā mīļā. Atceros, es vēl viņu salielīju, ka jau 7 gadus strādā bez problēmām, kau arī ir parasts Filipiņš par padsmit latiem. Un še tev. Laikam nevajadzēja lielīt – sakāpa galvā.

Neko darīt. Sapratu, ka bez tējkannas nekur – vārīt ūdeni katliņā vai metāla krūzē ir visnotaļ neērti. Tāpēc nācās braukt pakaļ jaunai.

Biju iedomājies, ka nav nekā vienkāršāka kā nopirkt jaunu tējkannu – pieej pie plaukta ar pazīstamiem zīmoliem un paņem lētāko, kas izskatās normāli. Ak, šo pasaules naivumu! Nepaspēju pat pieiet pie “lētā plaukta”, kad tapu apskaidrots, ka šāda pieeja ir pilnīgi garām – parastās tējkannas ir no baltas plastmasas. Plastmasa nav atbilstošākais materiāls tējkannām, bet baltā krāsa ir visnepateicīgākā ne tikai tējkannai, bet sadzīves tehnikai vispār. Tas, kurš izdomājis, ka sadzīves tehnikas standartkrāsai jābūt baltai ir pilnīgs lohs bez jebkādas sapratnes par mājsaimniecību – balta plastmasa ātri nodzeltē un apķep, iegūstot neglītu paskatu. Bet tējkanna, kā es uzzināju, nav vienkārši tējkanna, bet gan dizaina objekts, kurš veido saskanīgu virtuves interjeru.

Tā nu dažu minūšu vietā pie tējkannu plaukta pavadīju vismaz vienu izmisuma pilnu pusstundu. Labi, ka materiāla ziņā baltai plastmasas tējkannai vienīgā alternatīva ir sudrabota nerūsējošā tērauda kanna. Ja izvēļu būtu vairāk, ar pusstundu būtu bijis stipri par maz. Tiesa, arī sudrabotu nerūsējošā tērauda tējkannu izrādījās vesels plaukts. Tāpēc mēs iestrēgām pie 3 praktiski vienādām tējkannām, no kurām katrai bija kaut kas mazliet labāks nekā otrai. Kurš teicis, ka cilvēkam vajag dot izvēli? Vienīgā iespēja izbeigt izmisumu – paņemt vienu no izvēlētajām tējkannām un doties pie kases.

Lai kā ar tur nebūtu, tagad man ir ķenguru zemē ražota tējkanna, kas ne vien uzvāra ūdeni, bet arī lieliski iederas manā virtuves interjerā un izceļ manas personības dziļāko būtību. Turklāt, man ir lieliska iespēja piereģistrēt savu jauniegūto tējkannu internetā! (Tu savējo jau esi piereģistrējis?) Tad it kā garantija būšot par gadu ilgāka (un mans krāns ar nu ir bišku garāks). Te ir mans kosmiskais brīnums (atvainojos par kvalitāti – spīzdīgus objektus ir grūti bildēt, bet gaismas telts man nav):

Stollar Tējkanna

Savukārt, Porsche cienītāji sev var iegādāties šīs kompānijas dizainētu tējkannu par nieka 99.- latiem. Pat ja līdz pašam autiņam nepavelk, tēju varēs dzert kā īsts Porsche īpašnieks.

No Responses

  1. Pingback: Gaismas telts | xlt.lv 07/02/2009
Share via
Copy link