fbpx

Burti

Viens no priekšmetiem, ko māca jaunajiem dizaineriem ir burtu mācība. Ar burtiem nākas saskarties visiem dizaineriem un no tā neaizbēgt. Teksts ir darba noformējuma daļa. Teksta noformējumam var nepievērst īpašu uzmanību, ja tas labi iekļaujas noformējuma. Taču tiklīdz tas būs noformēts pa roku gala, tā uzreiz būs pamanāms un “kritīs laukā” no darba.

Burtu mācībā uzdevumi parasti ir šķietami vienkārši. Mums pirmais bija – izveidot kompozīcija no dažādiem burtiem kombinācijās pa 2, 3 un 4. Otrs uzdevums – izveidot kāda pasākuma plakātu un ielūgumu, izmantojot tikai tekstu. Turklāt tā, lai darbs būtu līdzsvarots un interesants. Tas izrādījās mazliet sarežģītāk, nekā biju sākotnēji iedomājies. Paiet laiks, kamēr burtus izdodas salikt interesantās un saskanīgās kompozīcijās. Un pie plakāta noformējuma lielākajai daļai idejas ir apsīkušas un sākas jau nodrāztu ideju atražošana.

Taču dažādie burtu šrifti paver neiedomājamas iespējas veidot dizainu tikai no burtiem. Šodien Smashing Magazine blogā uzdūros lieliskai plakātu kolekcijai, kurā galvenais akcents ir tieši burti. Bonusā vēl vesels saraksts ar papildu resursiem par tēmu. Mazliet nožēloju, ka man burtu mācība jau ir beigusies – par sava plakāta dizainu nebiju stāvā sajūsmā, bet te ir pietiekami daudz ideju, ar kurām eksperimentēt. Paliek vien lietišķā grafika, kas arī ir saistīta ar burtiem un protams, web dizains.

6 Comments

  1. Mfz 25/02/2008
  2. xlt 25/02/2008
  3. Mfz 17/03/2008
  4. xlt 18/03/2008
  5. vnk_guncha 18/02/2009
  6. Līvija Bērziņa 08/07/2012
Share via
Copy link