fbpx

Pivot vs. WordPress

Saviem blogiem (jā, man to ir vairāki) šobrīd es izmantoju Pivot platformu. Esmu par to jau rakstījis agrāk. Vienkāršs un ērts rīks blogošanai. Viegli konfigurējams un pielāgojams. Kad izvēlējos Pivot, manā skatījumā galvenā tā priekšrocība bija tas, ka datu glabāšanai nebija nepieciešama SQL datubāze – dati tiek glabāti flatfile formātā. Līdz ar to šo programmu var uzlikt uz jebkura servera ar PHP atbalstu. Un, vismaz teorētiski, ļoti vienkāršai vajadzētu būt lapas pārnešanai no viena servera uz otru: atliek tikai pārkopēt visus failus un nepieciešamības gadījumā izlabot kofigurācijas failā direktoriju ceļus.

Diemžēl šis pluss ir reizē arī Pivot lielākais mīnuss. Proti, tagi tiek saglabāti datnēs, kuru nosauks tiek veidots no taga nosaukuma to nepārveidojot. Ja blogojot angliski tam nav nozīmes, tad ar citās valodās tas rada pamatīgas problēmas: vai nu tagos jāizmanto tikai latīņu burti (kas nav īsti forši) vai arī tagi draud pārvērsties par ķeburu virkni (kas ir vēl neforšāk). Turklāt ne-ASCII simbolu izmantošana datņu nosaukumos rada problēmas ar lapu pārnešanu, kā rezultātā var pazust ieraksti un rasties visādas citādas problēmas.

Tāpēc šobrīd apsveru domu pāriet uz WordPress. Tā šobrīd ir ļoti populāra, ja ne vispopulārākā (vismaz Latvijā), blogošanas platforma. Cik nu es patestēju, secināju, ka WordPress ir pietiekami vienkāršs lietošanā, tas pieļauj atsevišķu lapu (turklāt – daudzlīmeņu, kas man ir būtiski) veidošanu. Tā kā WordPress ir populārs, tam ir paliels attīstītāju pulciņš, un, līdz ar to, WordPress tiek pastāvīgi attīstīts, tam ir pieejami daudz spraudņi, dizaina templeiti. Tiesa templetu konfigurācija Pivotam bija krietni vienkāršāka. Tak, ja būs nepieciešams, visu var pielāgot un izpētīt. Ak, jā – un WordPress tagad ir arī latviski. :)

4 Comments

  1. Mfz 08/02/2008
  2. xlt 08/02/2008
  3. Klaids 08/02/2008
  4. xlt 09/02/2008
Share via
Copy link