fbpx

Viedrīce

Kādu laiku atpakaļ es sevi “salauzu” un nomainīju senīlo, visvienkāršāko, daudzus gadus lietoto Nokia tālruni pret viedtālruni – Samsung Galaxy S4. Biju vairākus gadus turējies pretī šādam solim, jo uzskatīju, ka šīs ierīces nav pietiekami nobriedušas (nepietiekama baterijas ietilpība, švakas fotokameras u. tml.), kā arī – man nebija īpašas vajadzības pēc tādas. Taču šovasar izlēmu – kāpēc gan ne.

Viedrīce

Manuprāt, nav īsti korekti viedtālruņus dēvēt par par tālruņiem/telefoniem, jo zvanīšana izmantojot mobilo sakaru tīklu ir tikai viena no to neskaitāmajām funkcijām. Turklāt zvanīšanai tā tiek izmantota retāk, kā, piemēram, interneta pārlūkošanai. Tāpēc viedtālrunis patiesībā ir tāds mazs kabatas datoriņš, no kura šad tad piezvanām.

Kāpēs tieši Samsung Galaxy S4?

Es ilgi un pētīju un salīdzināju dažādus ražotāju dažādu modeļu specifikācijas, lasīju lietotāju atsauksmes, pētījumus un testus, pirms izlemt par konkrēto modeli. Jāsaka uzreiz – izvēle nebija viegla. Katram apskatītajam modelim bija savi plusi un mīnusi. Tāpēc, lai izlemtu, kuru modeli iegādāties, es sāku ar to, ka mēģināju saprast, kam es ierīci lietošu. Kā jau rakstīju – zvanīšana nav primārais šādās ierīcēs. Turklāt zvanīt un sūtīt īsziņas pietiekamā kvalitātē var no jebkuras ierīces, kas nes tālruņa vārdu.

Man svarīgākās lietas:

  1. Izmērs – lai tālrunis būtu ērts lietošana, ne par lielu, ne par mazu. Manām vajadzībām (un plaukstas izmēram) tās ir 4.8-5.1″.
  2. Ātrdarbība – lai nebremzē un darbojas pietiekami ātri arī pēc dažiem gadiem.
  3. Fotokamera – lai arī fotografēšana it kā nav šīs ierīces pamatfunkcija, es zināju, ka nāksies to regulāri izmantot, jo fotografēšana ir mana sirdslieta. Tā kā mans fotoaparāts ir par lielu un smagu, lai to nēsātu līdzi ikdienā, tad viedtālrunis ir tas fotoaparāts, kas vienmēr ir pie rokas.
  4. MicroSD atbalsts – tā kā man patīk klausīties mūziku, bet netīk to regulāri kopēt (ko man citādi nāktos darīt, ko iebūvētās atmiņas apjomi parasti ir smieklīgi mazi), tad atmiņas kartes atbalsts bija obligāts noteikums.
  5. Baterijas – lai nebūtu jālādē divreiz dienā.

Salīdzinot visus piedāvājumus un ņemot vērā manas prasības, paliku pie Samsung Galaxy S4 un LG G2. Neskatījos uz pašiem jaunākajiem modeļiem, jo bija žēl pārmaksāt. Abu ražotāju iepriekšējie modeļi joprojām ir gana jaudīgi, bet krietni lētāki. eigās izvēlējos Samsung. Lielā mērā tāpēc, ka man ir Samsung SmartTV un šīs ierīces savā starpā labāk saprastos.

Mani iespaidi

Nu jau esmu lietojis savu viedrīci vairākus mēnešus, tāpēc varu padalīties ar saviem iespaidiem. Samsung Galaxy S4 nav mana pirmā viedrīce. Jau ilgāku laiku lietoju ASUS planšetdatoru. Līdz ar to nekādu pārsteigumu par Androīdu un ierīces spējām un nespējām man nebija.

Izmērs

Tā kā jau biju turējis rokās Samsung Galaxy S4, tad nekādu lielu pārsteigumu, te nebija. Manas sākotnējās bailes par to, ka 5″ būs par lielu, izrādījās nepamatotas. Varbūt sākumā arī bija nedaudz neērti darboties ar vienu roku, precīzāk – ar īkšķi aizskart ekrāna augšējo kreiso malu, tad ātri pieradu. Šobrīd man ierīce šķiet ideāla svara un lieluma.

Veiktspēja

Veiktspējas ziņā Samsung Galaxy S4 ir priekšā manam ASUS planšetdatoram, par ko man ir liels prieks. Nevaru sūdzēties, ka kaut kas bremzētu, lai arī esmu uzstādījis lērumu lietotņu (apmēram 70).

Fotokamera

Liels pozitīvs pārsteigums ir fotokamera, kas ir daudz kvalitatīvāka, kā biju cerējis. Protams, nevar salīdzināt ar manu fotoaparātu, bet ir “ziepjutrauka” līmenī. (Interesenti var apskatīt mani Instagram kontu -visas jaunākās bildes ir uzņemtas ar šo telefonu.)

Baterija

Baterija, protams, ir šīs ierīces vājā vieta. Tāpat kā visu citu viedrīču. Aktīvi to darbinot izvelk vienu diennakti. Ja tur mājās uz plauktiņa – varbūt kādas divas. Pagaidām netraucē, jo vienmēr ir iespēja viņu uzlādēt. Sliktāk, ja sanāk ilgāk būt atrautībā no rozetes, piemēram, kādā vairākdienu festivālā. Tas gan notiek samērā reti. Un ar baterijas neizturību es rēķinos.

Ne tik pozitīvas lietas

Samsung ir Samsung – liels un spēcīgs zīmols, kam ir savi niķi un stiķi. Piemēram, savs bezjēdzīgs Galaxy apps veikals un kaudze ar draņķatūru – nekam nederīgu lietotņu, kuras lieki tērē resursus, jo tās ir grūti vai neiespējams noņemt. Taču kopumā tas ir sīkums. Tracinošākā lieta – nav iespējams noņemt fotografēšanai skaņu. Izmēģinājos visādi, ņēmu talkā internetu, bet nekā. Beigās atmetu ar roku. Visvienkāršākais risinājums – uz fotografēšanas laiku izslēgt skaņu vispār.

Kopsavilkums

Ar ierīci esmu apmierināts, varētu pat teikt ļoti. Esmu pie tās pieradis un zinu uz ko tā ir un nav spējīga. Uz kādu laiku esmu atradis savu ideālo viedtālruni.

2 Comments

  1. Mr. Serge 28/11/2014
    • Atis 29/11/2014
Share via
Copy link