fbpx

SmartTV

Tā kā esmu aizrāvies ar seriālu skatīšanos un šad tad man labpatīk mājās noskatīties kādu filmu, pirms pāris gadiem iegādājos televizoru. Bez tā biju izticis gadus 10 un nejutu nekādu iztrūkumu. Taču radās vēlme to darīt daudz ērtāk – līdz šim filmas un seriālus skatījos uz portatīvā vai galddatora, kas nav visai ērti.

Nekāda TV kabeļa vai uzpariktes man nav – televīziju joprojām neskatos. Es to nesaprotu. Lai arī, tas, ko saprotam ar TV pēdējā laikā ļoti strauji mainās un ienāk tādas lietas kā “TV pēc pieprasījuma”, tā joprojām neatbilst pašām prasībām – gribu skatīties to, ko vēlos un kad vēlos, nevis to, kas ir. Līdz ar to televizors man ir kā liels papildu monitors ar ērtu novietojumu un pāris ekstrām.

Izvēlējos Samsung SmartTV, jo viedās iespējas šķita kārdinošas. Tagad ar savu gudro televizoru esmu kopā jau divus gadus, tāpēc ir viedoklis. Kopsavilkumā: SmartTV nav tik “gudrs” kā man gribētos un kā tas tiek reklamēts, taču ir pāris lietas kas man patīk. Visvairāk man patīk iespēja atskaņot (straumēt) filmas tieši no datora (vai arī viedtelefona vai planšetdatora). Piemēram, neizkāpjot no dīvāna ar viedtālruņa palīdzību uz TV var atskaņot datorā vai lokālajā tīkla diskā esošo video. Tiešām ērti.

Lietotnes

Televisorā ir iespējams uzstādīt dažādas lietotnes. Taču tās ir Samsung SmartTV lietotnes, līdz ar to šo aplikāciju nav daudz. Turklāt, lielākā daļa mani neinteresē vai ir praktiski nelietojamas. Rezultātā izmantoju vien dažas.
Ir arī interneta pārlūks, bet arī tas ir neērts un nekam nederīgs. Ērtāk interneta pārlūkošanai ir izmantot telefonu.

Vadība

Lai varētu ērtāk lietot papildus funkcijas, iespējams pievienot klaviatūru un peli. Es pievienoju visparastāko Logitech bezvadu USB klaviatūru un peli. Ar to nebija nekādu problēmu, lai arī veikalā nobrīdināja, ka varētu būt problēmas un labāk izmatot Samsung speciālās SmartTV paredzētās klaviatūras un pultis. Lieki teikt, ka tās maksā vairākas reizes dārgāk. Pieļauju gan, ka darbošanās ar tādu varētu būt ērtāka kā ar USB klaviatūru. Taču es iztieku ar to, kas ir.

Attēls

Attēla kvalitāte, manuprāt, ir laba. Taču jāņem vērā, ka man nav īsti ar ko salīdzināt.

Skaņa

Skaņa ir tāda kā ir. Ne slikta, ne laba. Tāda, ko var sagaidīt no tik plānas ierīces. Mūzikas atskaņošanai noteikti nebūs labākā ierīce. Labā lieta – ir iebūvēti vairāki skaņas režīmi, kas mēdz skaņu uzlabot. Tiem, kas vēlas labu skaņu, noteikti jādomā par papildu ārējām skandām.

Patīk un nepatīk

Tātad, kas man patīk un kas – nepatīk?

Patīk

  • Savienojams ar lokālo tīklu – caur LAN vai Wifi (raidītājs gan nav iebūvēts un jāpievieno atsevišķi) un var atskaņot failus no citām iekārtām (tīkla diska, datora u. tml.)
  • Var straumēt saturu tieši no datora vai telefona
  • Var izmantot kā lielu monitoru
  • Var pievienot klaviatūru un peli ērtākai lietošanai

Nepatīk

  • Nav iebūvēts Wifi raidītājs/uztvērējs
  • Ir tikai 2 USB porti, kas ir par maz, taču šo problēmu var risināt ar USB sadalītāja (hub) palīdzību
  • Lietotnes ir neērtas un izskatās “apgraizītas”
  • Atsevišķās lietotnes nevar izmantot klaviatūru un peli
  • Atskaņojot video no citām iekārtām, var nedarboties “pauzes” un “pārtīšanas” pogas

Kopsavilkums

No šādas ierīces biju gaidījis daudz vairāk un viedās ekstras īpaši neizmantoju. Šad tad apskatos laika ziņas vai uzlieku YouTobe klipus, bet tas arī viss. Pamatā izmantoju to, ka ierīce ir lokālajā tīklā un man (ar atsevišķiem izņēmumiem) nav jākopē filmas, lai tās atskaņotu.
Pieļauju, ka šobrīd ir daudzas ierīces (media boxes, ChromeCast un taml.), kas padara satura atskaņošanu ērtāku arī uz “parastajiem” TV. Iespējams, dažas no tām ir ērtākas par viedajiem televizoriem. No otras puses – SmartTV, šķiet, vairs nemaksā īpaši dārgāk par parastajiem televizoriem un tāpēc – kāpēc gan neizvēlēties?
Un kāda ir jūsu pieredze ar šādām un līdzīgām ierīcēm?

Share via
Copy link