fbpx

web birojs: OfficeLive

Microsoft Officelive
Tiem, kurus tāpat kā mani interesē tiešsaistes biroja programmatūras risinājumi, pavēstīšu, ka Lifehacker ir publicēts labs pārskats par Microsoft centieniem šajā lauciņā – Microsoft OfficeLive. Diezgan izsmeļoši, lai radītu vispārīgu priekštatu, kā šis risinājums darbojas.

Kādi tad būtu galvenie secinājumi? Šobrīd OfficeLive nav uzskatāms par pilnvērtīgu tiešsaistes biroja programmu. Lai to izmantotu, uz datora jābūt instalētam MS Office (turklāt – ne vecākam par MS Office XP). OfficeLive drīzāk ir dokumentu sinhronizācijas un uzglabāšanas rīks (var uzglabāt failus 500 Mb apjomā). Tāpēc turpināšu izmantot GoogleNotebook (izmantoju plaši dažādām piezīmēm un pierakstiem) un GoogleDocs (šo izmantoju ļoti reti) vai MS Office + zibatmiņa (flešdisks).

Vēl atgādināšu, ka:
1) pastāv iespēja sinhronizēt MS Office dokumentus ar GoogleDocs;
2) tiem, kas ir zvērināti MS Office fani vai arī kam ir nepieciešamība šo programmatūru izmantot, joprojām MS Office 2007 var iegādāties par Ls 25,99. Tiesa, latviskoto versiju.

Un neliela piezīme par PDF rīkiem:
1) PDFHammer ir rīks, kurš ļauj rediģēt PDF dokumentus tiešsaistē. Noderīgs, ja nepieciešams ātri sagatavot vienkāršu PDF dokumentu vai jāveic izmaiņas nelielos PDF failos.
2) PDF to Word Doc Converter – bezmaksas rīks Windows lietotājiem, kas ļauj pārkonvertēt PDF dokumentu par Word dokumentu. Tiesa, ar sarežģītiem PDF dokumentiem tam var būt grūtības, bet ar vienkāršiem failiem tiekot galā bez grūtībām.

Share via
Copy link