fbpx

ASUS Transformer Pad

Jau kādu laiciņu manā rīcībāir jauns gadžets – planšetdators ar klaviatūru jeb ASUS Transformer Pad TF300G.

Image

Asus eee Transformer Pad TF300G

Grūti savilkt plusus un mīnusus vai pateikt vai esmu pilnībā apmierināts ar pirkumu. Drīzāk atbilde būtu: “tā pa vidam”. Ir lietas, kas mēdz būt gan pluss, gan mīnuss. Piemēram, – klaviatūra, kas pietuvina planšetes lietošanu klēpjdatoram. Rakstīt e-pastus un garākus tekstus ar klaviatūru ir nesalīdzināmi ērtāk, kā ar ekrāna klaviatūru. Pie tam, klaviatūrā ir papildus baterija, kas paildzina lietošanas laiku par aptuveni 6 stundām. Garākos pārbraucienos tam var būt nozīme. Tāpat klaviatūra kalpo kā nosacīts statīvs, kas notur planšeti. Savukārt, kā mīnuss jāmin klaviatūras svars, kas padara aparātu 2 reizes smagāku. Vai papildus puskilograms ir daudz vai maz – tas atkarīgs no somā esošo mantu svara.

Patīk:
– mazs, kompakts
– mobilais internets ar 3G un HDSP atbalstu
– klaviatūra ir gana ērta tekstu rakstīšanai
– salīdzinoši ietilpīgs disks
– papildus baterija klaviatūrā
– līdz ar klaviatūru nāk SD kartes un USB pieslēgumvietas

Ne tik ļoti patīk:
Uzreiz jāsaka, ka nozīmīga daļa no lietām, kas man nepatīk, nav saistītas ar pašas ierīces parametriem vai īpašībām un ir attiecināmas uz lielāko daļu planšetdatoru.
– Ierīce ir aprīkota ar Android, kas nav īpaši stabila un ātra sistēma. Turklāt daudzas lietotnes ir paredzētas telefoniem un nav pielāgotas planšetēm, padarot to lietošanu apgrūtinošu. Par laimi daudz ko var lietot caur pārlūku. Tomēr arī pārlūki ir “apgraizīti”. Iztrūkst, piemēram, iespēja izmantot dažus Chrome spraudņus. Taču visvairāk, šķiet, tracina nespēja normāli pārvaldīt programmu lietojumu – saprast, kura programma darbojas un kura ir aizvērta. Ir programmas, kas nevajadzīgi darbojas “bekgraundā” un ir jāpieliek pūles, lai tās atslēgtu. Programmas mēdz pārstātdarboties visnegaidītākajā brīdī, protams, pazaudējot datus.
– Fiziskajai klaviatūrai nav latviešu valodas atbalsta. Var, protams, izmantot klaviatūras programmas ar latviešu valodu kā AnySoftKeyboard. Taču, līdz ar to, mazinās lietošanas ērtums un tās lietošana vairs nav tāda, kā ar klēpjdatoru – zūd iespēja izmantot klaviatūras saīsnes (kā Ctrl-c) un latviešu burtus iegūt ar apostrofu.
– Žestu izmantošana un ieakstīšana ekrānā ar pirkstu mēdz būt ērta, taču 10″ ekrāns ir visai mazs maniem pirkstiem un es dotu priekšroku irbulim. Diemžēl arī visi piējamie ibuļi ir visai resni, tāpēc marķēt tekstu (nemaz nerunājot par rakstīšanu ar roku vai zīmēšanu) var būt izaicinājums. (Šajā ziņā ar skaudību skatos uz Samsung Galxy Note lietotājiem.)
– Noņemt klaviatūru no planšetes var tikai to atverot. Tas nav ērti, ja no somas gribu izvilt vienu pašu planšeti bez klaviatūras. Jo īpaši, ja atrodos šaurā vietā, piemēram, sabiedriskajā transportā.
– RAM ir tikai 1Gb, Kas nozīmē, ka aparāts ik pa laikam bremzē.
– Abas fotokameras varēja būt krietni labākas.
– Skaļrunis manā skatījuma ir par klusu (savukārt skaņa austiņās ir apmierinoša), turklāt novietots planšetes aizmugurē.
– Planšete klaviatūrā varēja turēties stingrāk.

Izvēloties planšetdatoru alternatīva bija Samsung Galaxy Note ar iespēju lietot irbuli (pamēģināju – ļoti ērti) un lielāku operatīvo atmiņu. Uzvarēja ASUS TransformerPad ar fizisko klaviatūru, ilgāku baterijas laiku un lielāku disku. Jāsaka, ka šis ir īpatnējs produkts, turklāt ne lēts, un to pērkot ieteiktu apsvērt vai tas ir tas, kas nepieciešams. Kaut arī iespēja pievienot/atvienot klaviatūru ir ērta, planšete ir izmantojama galvenokārt satura patērēšanai (tekstu lasīšanai, filmu un bilžu skatīšanai u.tml.). Satura radīšana (piemēram, kaut vai lai blogā nopublicētu ko vairāk par pāris rindiņām teksta) arī ar visu klaviatūru dažkārt var robežoties ar zobu sāpēm – ir lietas, kas uz datora paveicama pāris sekundēs, bet uz planšetes aizņem minūtes. Tāpēc tiem, kam nepieciešams nopietnāk darboties, ieteiktu skatīties uz ultrabūkiem. Tie maksās dārgāk, bet iegūtā jauda un ērtības uz katru iztērēto latu būs divas trīs reizes lielāka.

Savukārt pats – ja arī neesmu stāvā sajūsmā par pirkumu, tad noteikti to nenožēloju. Tas ir gana piemērots manām nepieciešamībām.

Share via
Copy link