fbpx

atpakaļ pie saknēm

Onkuļa šodienas raksts par Zenit fotokameru uzsita nelielu nostaļģiju. Tā ir kamera, ar kuru sāku nopietni fotografēt. Tiesa, fotogrāfijai mani pievērsa no drauga palienēta, šķiet, Fuji spoguļkamera – liekot apjaust fotografēšanas burvību. Līdz tam biju spaidījis tikai ziepjutrauku pogas.

Manuprāt Zenit ir ļoti pateicīga fotokamera, lai iemācītos fotografēšanas pamatus – saprastu, kā strādā kamera, fokusa attālumi utt. Nav nekādu lieku podziņu un kloķīšu – tikai pats nepieciešamākais. Pēc tam, kad apgūti pamati, var pievienot zibspuldzi, makrogredzenus utt.

Šobrīd manā rīcībā ir Zenit-11 un Zorki K4 aparāti. Atšķirībā no Zenit, Zorki ir nevis spoguļkamera, bet tālmēra (rangefinder) kamera. Asuma uzstādīšana notiek “sabīdot” divus skatumeklētājā redzamos attēlus vienā. Tā kā abu aparātu darbības principi mazliet atšķiras, tad arī bildes sanāk mazliet atšķirīgas.

Bildēju ar dažādām filmām – gan krāsainajām, gan melnbaltajām. Ar Zorki man labāk patika lietot melnbaltās filmas. Man patīk “Tudor” iso 100 vai iso 400 (iso 200 man šķiet ne īsti šis, ne tas). Nezinu kā tagad, bet savulaik pirku tās Flērā. Bija samērā lētas – no Ls 1,40 līdz 2 Ls par filmiņu. Attīstīt nesu uz fotoklubu “Rīga” (70 santīmi par filmu) vai arī devu draugam (dažas filmas joprojām palikušas neattīstītas :). Bildes pēc tam devu drukāt blakus fotoklubam “Rīga” esošajā “Fujifilm” fotosalonā.

No krāsainajām man mīļākās bija Fuji. Tai ir vistuvākais krāsu spektrs dabiskajam. Kodak arī ir laba – taču tā spilgtina krāsas. Protams, gaumes lieta. Vienu laiku eksperimentēju ar RIMI veikalos pieejamajām lētajām filmēm, taču bildes lielākoties sanāca ļoti blāvas. Bet, lai apgūtu fotoaparāta darbību – pietiekami labas.

Jā, tapis kā atskats uz nesenu pagātni, jo nu jau turpat gadu neko neesmu bildējis. Būs kaut kad tuvākajā laikā atkal kaut kas jāuzbildē ar filmu. Tām bildēm, kas bildētas uz filmas, man šķiet, piemīt pavisam cita aura. Pielika divas bildes. Pirmā bildēta ar Zenit-11, bet otra – ar Zorki-K4.

Un nobeigumā – pāris saites uz resursiem par Zenit un Zorki:

3 Comments

  1. ZXpower 01/11/2007
  2. elīna 01/11/2007
  3. xlt 02/11/2007
Share via
Copy link