fbpx

Klēpjdatora dzesētājs

Mans portatīvais dators ir visnotaļ nelāgi uzkonstruēts, jo pamatīgi uzsilst. Tas nereti mēdz pārkarst uz izslēgties (par laimi, jūtot nepatikšanas, tas “hibernējas”, nevis nomirst uz līdzenas vietas) pat atrodoties uz cietas virsmas. Man ir aizdomas, ka lielākā daļa tā patērētās enerģijas aiziet siltuma ražošanā. Ziemā tam ir zināms pluss -papildus sildītājs – taču kopumā lietošanā tas sagādā neērtības.

Izrādās, ka neesmu vienīgais ar tādu problēmu un ir vesela kaudze risinājumu, proti, klēpjdatoru paliktņu ar un bez ventilatoriem, regulējamu leņķi un citām papildus ierīcēm. Atliek vien izvēlēties vēlamos “pribambasus” un pirkt nost.

Sākotnēji domāju ventilatoru iegādāties interneta veikalā, taču nevarēju izlemt, kādu vēlos. Beigās nopirku Elkorā, jo tas bija tuvākais veikals ar saprātīgu izvēli. Turklāt gribēju pirkt tūliņ, kā arī vispirms aptaustīt savām rokām, nevis paļauties uz bildi mājas lapā. Tāpat izstrādājums ir samērā lēts, lai es uztrauktos par cenu starpību. Beigās pat sanāca, ka pirkt veikalā ir izdevīgāk kā internetā, jo interneta veikalu piegādes maksa pārsniedz cenu starpību.

Izvēlēties nebija viegli, jo neviens variants nelikās pietiekami labs – vai nu par dārgu, par nestabilu, nav papildus USB un barošanas utt. Beigās nopirku Belkink Laptop cooling hub. Tas likās labākais un manām vēlmēm atbilstošākais variants. Patika tas, ka ir gan papildus USB porti – tādejādi nezaudēju USB portu, bet pie viena iegūstu klāt vēl 3, gan papildus barošana no elektrības kontakta (t.i., var darbināt gan no USB porta, gan pieslēgt pie strāvas) – kas ir būtiski, ja tiek pievienotas vairākas iekārtas, ieskaitot ārējo disku. Rezultātā iekārta man kalpo kā “docking station”: var pievienot ārējo USB disku, peli, klaviatūru, karšu lasītāju vai skeneri – kas nu nepieciešams – turklāt ar datoru to visu savieno tikai viens vads, līdz ar to tās ir ātri un ērti atvienojamas vai pievienojamas.

Patīk (plusi):

  • ir USB mezgls ar 4 portiem
  • papildus barošana no elektrības kontakta (palielina jaudu USB mezglam, kas man ir svarīgi)
  • ergonomisks, ar [man pietiekami] ērtu datora novietojuma leņķi
  • labi dzesē – kas ir pats svarīgākais
  • ventilatora skaļums ir pieņemams – nevaru atšķirt no datora ventilatora skaļuma (tas gan nav nekāds klusais)

Nepatīk (mīnusi):

  • Nav ieslēgšanas/izslēgšanas slēdža
  • Nevar regulēt ventilatora griešanās ātrumu
  • Nevar regulēt datora novietojuma leņķi (tomēr esošais man  ir optimāls)
  • “plastmasīgs” – varēja būt nedaudz labāk nostrādāts – mazliet nepatīk USB mezgla un atlokāmās “peciņas” izpildījums, taču turas stabili un USB vadi pagaidām laukā nekrīt

Kopsavilkums

  Ar pirkumu esmu visnotaļ apmierināts, strādā labi. Mīnusi nav būtiski. Vairāk tracina tas, ka nav ieslēgšanas/izslēgšanas slēdža, jo to pievienojot elektrībai visu laiku griežas ventilators, un, lai visu izslēgtu, jārauj laikā elektrības vads, kas nav ērtu. Kā arī, priekš tik vienkāršas ierīces varēja būt krietni (par trešdaļu, ja ne pat pusi) lētāks.

2 Comments

 1. niitro 12/12/2011
  • Atis 12/12/2011
 2. Pingback: xlt.lv » Mans jaunais draudziņš 25/01/2012
Share via
Copy link