fbpx

when freedom is gone

Tehnoloģijas gan atbrīvo, gan ierobežo. Līdz ar serveru maiņu lapa freedom.lv ir nogājusi pagrīdē. Un līdz es viņu augšāmcelšu no pīšļiem (ceru, ka tas notiks tuvākajās dienas – jāpārinstalē programmatūra un jāatjauno datubāze), klabināšu visu šeitan. Un, tā kā man ir uznācis trakots slinkums domāt un rakstīt, tad salikšu saites uz, manuprāt, interesantākajām lietām.

– Saeimā pieņemts Iesniegumu likums, kas noteiks kārtību kārtību, kādā privātpersona iesniedz un iestāde izskata personas lūgumu, sūdzību, priekšlikumu vai jautājumu, un atbild uz to, kā arī nosaka kārtību, kādā iestāde pieņem apmeklētājus. Likums spēkā stāsies ar nākamā gada 1.janvāri. (Papildus info un intervija ar Edgaru Pastaru)

Latvijas Vēstnesis par Baltijas valstu migrācijas politiku

– Septembra beigās Vācijā notika demonstrācija “Brīvību, nevis bailes”, protestējot pret aizvien pieaugošo valsts iejaukšanos cilvēku personiskajās dzīvē. Sīkāk heise.de.

– Lielbritānijā, pamatojoties uz pretterorisma likumu, arestē 17-gadīgu jaunieti par “Anarhistu pavārgrāmatas” glabāšanu. Lieki piebilst, ka šo grāmatu ir iespējams brīvi iegādāties amazon.co.uk. Avots: BBC.

Everyone’s Guide to By-Passing Internet Censorship (PDF) – Citizen Lab padomi un vadlīnijas, kā apiet tehnnoloģiskos ierobežojumus un t.s. censorware (via: BoingBoing).

Flickr, laikmetīgā māksla un cenzūra – par to, kas ir un kas nav māksla, cik tālu savā radošajā brīvībā var iet fotogrāfs un kādas ir sociālo tīklu un valsts iestāžu tiesības lemt par šiem jautājumiem?

hakeris iesūdzējis tiesā Apple par tiesībām uzlauzt iPhone.

A tyranny of experts – par lēmumu pieņemšanas procesa demokrātiskumu demokrātiskajās sabiedrībās.
Lacking confidence in their authority, political elites have started looking for other ways to authorise their actions. For example, they have embraced the authority of science and expertise. With the rise of ‘evidence-based policymaking’, a buzzphrase in Western political life today, traditional electoral authority has been replaced by the authority of the dispassionate expert.

Personal data protection under threat in EU treaty draft.

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • More Networks
Copy link