fbpx

dod savai vecajai tehnikai jaunu dzīvi!

Daudzi nezin, ko iesākt ar veco, savu laiku jau nokalpojušo datortehniku – pelēm, monitoriem, datorkastēm, platēm utt. Pieļauju, ka daudzi tās vienkārši izmet savās šmuckastēs kopā ar veciem jogurtiem un ābolu serdēm. Bet! Tas nav labi, jo tā mēs piesārņojam dabu (arī tad, ja viss nonāk Getliņos vai citās atbilstošās vietās) – plastmasa sadalās ļoti lēni, bet datoru u.c. tehnikas detaļas var saturēt dažādas ķīmiskas vielas, kas kaitē dabai.

Daudz labāk ir nodot savu nolietoto tehniku lietošanai citiem – kas zinās ko ar to darīt, tā paildzinot tehnikas lietošanas ilgumu. Šādi iespējams pat nopelnīt kādu naudiņu, pārdodot savu tehnikas brīnumu, piemēram, lapā SecondRotation vai, protama lieta, eBay.

Ja nav neviena, kam vajadzētu šo veco tehniku, tad to var nodot pārstrādei. Piemēram, tādā uzņēmumā kā BAO. Turklāt privātpesonas savus liekos agregātus var nodot bez maksas. Sīkāk par dažādu atkritumu pārstrādi var palasīt lapā atkritumi.lv.

Taču radošāki prāti var atrast daudz un dažādus veidus, kā atdzīvināt savu tehniku – piešķirot tai pavisam jaunu pielietojumu. Piemēram, šādu:

Radoša Pieeja Pelei

Sīkāk var palasīt DIYlife vai te.

Jautāsiet – bet ko darīt ar liekajām daļām un detaļām? Nu tad lasiet visu vēlreiz no sākuma! ;)

One Response

  1. Mfz 10/10/2007
Share via
Copy link