fbpx

SMART.IT EXPRESS elektroniski parakstītu dokumentu pārvaldībai

2007. gada.18. aprīlī SIA check.IT paziņoja par jaunu produktu: “SMART.IT EXPRESS elektroniski parakstītu dokumentu pārvaldībai”. Galvenais šī produkta uzdevums ir atrisināt valsts un pašvaldību iestāžu problēmas, kas saistītas ar elektroniski parakstītu dokumentu saņemšanu, derīguma pārbaudi, to primāro apstrādi, uzglabāšanu nemaināmā formā. SMART.IT EXPRESS nodrošina automatizētu elektronisko dokumentu ieguvi no organizācijas oficiālās e-pasta adreses, to derīguma pārbaudi, sūtītāja apziņošanu un informācijas nodošanu tālākai apstrādei.

„Veicot vairāku valsts un pašvaldību iestāžu darbinieku apmācību e-paraksta lietošanā, secinājām, ka tieši informētības un viegla elektroniskā paraksta pielietojamības trūkums ir ļoti svarīgs traucējošs faktors elektroniskā paraksta pielietošanas paplašināšanā. Ņemot vērā, ka valsts un pašvaldību iestādēm ir obligāti jāspēj pieņemt elektroniski parakstīti dokumenti, šis risinājums nāca kā loģisks turpinājums check.IT aktivitātēm e-paraksta izmantojamības uzlabošanas ietvaros.” stāsta check.IT valdes loceklis Juris Pūce.

Sistēmas SMART.IT EXPRESS galvenās darbības pamatfunkcijas:

  • Automātiska e-pastā saņemto elektronisko dokumentu apstrāde un noglabāšana arhīvā
  • Tikai elektroniskos dokumentus saturošo e-pastu elektroniskā paraksta derīguma automātiska pārbaude un derīgo e-dokumentu automātiska nodošana apstrādei lietotājiem vai dokumentu vadības sistēmām
  • Laika zīmoga un elektroniskā paraksta esamības un derīguma pārbaude
  • E-dokumentu arhīva nodrošināšana.

check.IT ir viens no vadošajiem IT uzņēmumiem Latvijā, kas nodarbojas ar kvalitatīvu IT pakalpojumu pārvaldības standartu ieviešanu un konsultācijām elektroniskā paraksta izmantošanas jomā. Daži no līdz šim check.IT realizētajiem, ar elektronisko parakstu saistītajiem projektiem ietver: liela skaita pašvaldību un valsts iestāžu darbinieku apmācību, e-paraksta gatavības auditēšanu valsts iestādēs, konsultācijas viena no pirmajiem elektronisko parakstu izmantojošajiem pakalpojumiem izveidē savu datu iegūšanai no CSDD.

SIA „check-IT” projekta vadītāja Liene Barons
Tālrunis ; + 371 67 471 283
Fakss; + 371 67 471 284
Mob. Tālr. + 371 29 332 218
E-pasts: liene.barons@checkit.lv.
Mājas lapa: www.checkit.lv

Informāciju sagatavoja SIA „check-IT” projekta vadītāja Liene Barons

Share via
Copy link