fbpx
Tags:,

geekoTOPia

Krizdabz vakar iemeta liku uz pasaules ietekmīgāko blogeru TOP 50, ko apkopojis North x East. Nezinu, kā tapis šis tops un pēc kādiem kritērijiem. Neiedziļinājos. Parasti tie man izsauc zināmu skepsi. Atceros, ka līdzīgs mēģinājums apzināt ietekmīgākos blogerus mūsu pašu smilškastē bija šī gada sākumā. Arī tad viens otrs par ietekmīgu dēvēts blogeris vīpsnāja par šāda pētījuma objektivitāti.

Kopumā topā nekādu pārsteigumu. Dažus es lasu. Daļu es zinu, kādreiz esmu lasījis vai lasu šad un tad – kad kāds ieliek atsaui uz interesantu rakstu. Taču lielākā daļa mani neinteresē. Kas tad mums ir tajā topā? Protams, kā jau gaidīju – lielākā daļa ir gīki (nepārprotiet, es to nedomāju kā lamuvārdu) – blogeri, kas raksta par un ap tehnoloģijām, gadžetiem, blogošanu, SEO un tamlīdzīgām lietām. Otra kategorija izklaides un politikas blogi (atļaušos sabāzt vienā maisā, jo uzskatu plašai sabiedrībai redzamo politikas procesu un runas par to par izklaides industrijas sastāvdaļu). Vēl daži ir par web dizainu, ko lielā mērā var pieskaitīt pirmajai grupai.

Tāpēc domāju, ka tas ir tikai normāli, ka arī Latvijā lielākā daļa populāro blogotāju aptver šīs tēmas: tehnoloģijas, blogošana un izklaide vai arī ir cieši ar tām saistīti. Paskatīsimies, kaut vai, kas ir gmetrix.lv topā. Paņēmu 10 apmeklētākos šonedēļ. Izmetu blogiem.lv laukā, jo tas nav gluži blogs un klāt nāca 11.vieta – sarkanais.lv. Kategorijas saliku pēc savas uztveres par ko ir šis blogs vai ar ko man tas asociējas. Tops kopumā ir šāds:

 1. Journal.lv – блог Максима Берёзы (izklaide)
 2. ļāūņš ļāčīš (tehnoloģijas)
 3. Latvijas interneta pods (tehnoloģijas)
 4. krizdabz BLOGS (tehnoloģijas)
 5. Onkulis.com (tehnoloģijas)
 6. Noiet.lv (izklaide)
 7. mxz.lv (par sevi)
 8. Ārčija Weblogs (Par visu ko)
 9. Artūrs Mednis raksta blogu (Par visu ko)
 10. sarkanais.lv – blogs par seksu (izklaide)

4 blogeri raksta par tehnoloģijām vai ir ar tām cieši saistīti, 3 ir tīri izklaides blogi, 4 blogeri raksta par dažādām lietā. Sīkāk nepētīju – tam būtu jāvelta krietni vairāk laika, kā arī jādefinē vērtēšanas u.c. kritēriji, ko darīt man nav ne mazākās vēlmes. Bet tendence skaidra – arī mums topā ir tehnoloģijas un izklaide.

2 Comments

 1. onkulis 14/09/2007
 2. krizdabz 14/09/2007
Share via
Copy link