fbpx

bloody sacrifice

Bloody Sacrifice
Šodien izdarīju asiņainu, bet svētīgu lietu – biju nodot asinis. Tagad ir apmierinājums par labi padarītu darbu. Iesaku arī citiem saņemties un to izdarīt, jo slimnīcām trūkst asiņu. Zinu, ka ir slimnīcas, kas ir atcēlušas plānotās operācijas asiņu trūkuma dēļ.

Papildus morālajam gandarījumam asins donori saņem divas apmaksātas brīvdienas (protams, tie kuri strādā) – vienu asins nodošanas dienā, bet otru – nākamajā dienā pēc asins nodošanas (šo brīvdienu var izmantot arī citā dienā). Vēl donori saņem 3 Ls. Tā gan nav samaksa par asinīm, bet kompensācija par pusdienām, kuras jāietur pēc asiņu nodošanas – lai organisms atjauno spēkus. (Es, protams, izmantoju šo naudiņu, lai atjaunotu asiņu iepriekšējo sastāvu ar tīri gardu gruzīnu vīnu “Talisman Nadikvari” – Rimčikā pa 2,99.)

Lai nodotu asinis:
– Jābūt veselam, 18-65 gadu jaunam.
– Svaram jābūt ne mazākam kā 50 kg.
– Pirms asins došanas jāatpūšas.
– Asins došana nav vēlama pēc nakts maiņas, saspringta darba, liela emocionāla pārdzīvojuma.
– Vēlams lietot veselīgu uzturu, daudz šķidruma; nedrīkst lietot treknus ēdienus asins došanas dienā, kā arī dienu iepriekš.
– Nedrīkst lietot alkoholu, pirms procedūras nesmēķēt.
– Neēdis cilvēks asinis nedrīkst nodot.
– Neaizmirstiet personas apliecinošu dokumentu ar fotogrāfiju.

Dienā pirms asins vai komponentu nodošanas Jums jāievēro diētas ierobežojumi, lai Jūsu plazma nebūtu hiloza (trekna).

1-2 dienas pirms asins nodošanas DRĪKST ĒST UN DZERT :
Visas saknes, augļus, biezpienu, liesu sieru, cīsiņus, biezputras, maizi, liesu gaļu un zivis, medu, sulas, kompotus, ķīseļus, tēju, kafiju, minerālūdeni.

NEDRĪKST ĒST UN DZERT:
Neko ceptu, piparotu, treknu (vistas, siļķes, lasi, desas, sieru, speķi), olas, sēnes, kūkas, saldējumu, riekstus, šokolādi, kakao, buljonu, jebkuru alkoholu (arī alu), medikamentus, tai skaitā aspirīnu.

Asinis var ziedot Valsts asinsdonoru centrā. VADC mājaslapā arī meklējama sīkāka informācija par asiņu nodošanas procesu.

Un vēl: Šī gada 13.septembrī plkst. 12.00 Esplanādē ar LR Veselības ministrijas atbalstu Valsts asinsdonoru centrs atklās specializēto Donoru autobusu. Plkst. 16.00 Donoru autobuss no Esplanādes dosies uz stacijas laukumu pie t/c Origo, kur līdz plkst.18.00 turpināsies asins ziedošana un interesenti varēs iegūt informāciju, kā kļūt par asins donoru. Bet plkst.18.00 autobuss no t/c Origo dosies uz t/c Alfa, kur līdz plkst.20.00 interesentiem būs iespēja autobusu apskatīt tuvāk, kā arī saņemt atbildes uz sev interesējošajiem jautājumiem. Pirmais izbraukums ar VADC specializēto Donoru autobusu notiks 17.septembrī, kad asinis no plkst. 9.30 – 11.00 būs iespējams ziedot SIA Domenikss, Krasta ielā 34, bet no plkst. 11.30 – 12.30 SIA Adam Auto teritorijā Krasta ielā 66.

No Responses

  1. Pingback: No sirds uz sirdi | xlt.lv 04/02/2009
Share via
Copy link