fbpx

Dzīves baudīšana Latvijā 20.-30. gados

Šodien Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā notika vēsturnieces Inetas Lipšas lekcija „Dzīves baudīšanas iespējas Latvijā 20.gs. 20.-30.gados”. Lekcijas vieta nebija izvēlēta nejauši – Romans Suta uzskatāms par vienu no starpkaru gadu Latvijas bohēmistiem, kas dzīves svinēšanas tēmu atspoguļojis gan glezniecībā, gan grafikā, gan lietišķajā mākslā – trauku apgleznojumu motīvos un gobelēnu skicēs. Turklāt tieši šobrīd muzejā ir apskatāma viņa darbu izstāde ar nosaukumu “Dzīves baudīšana” (būs apskatāma līdz 29. maijam).

Patiesībā ļoti interesanti bija uzzināt par izklaidi Latvijā 20.-30.gados. Izrādās (tavu brīnumu!) Latvijā nekas nav mainījies un tās pašas problēmas, aktualitātes, kuras tiek cilātas mūsdienās bija aktuālas jau tajos gados. Bija ir korupcija, ir uzdzīve, ir tiklības sludināšana un stulbu likumu pieņemšana (laikam jautājumu un problēmu risināšana “čerez “ž”” ir latviešu gēnos). Vieniem patika uzdzīvot, bet citiem tas skauda un ta nu tie visādi centās patraucēt plivinot nācijas tikumības karogu un stāstot, kā citiem būtu jādzīvo.

Šī nav vienīgā lekcija – gaidāms vesels lekciju cikls par dzīves baudīšanu un bohēmu:
31.03. Prof. Igors Šuvajevs. Dzīves baidīšana: no ikdienas līdz filosofijai.
14.04. Irēna Bužinska. Līksmot, ciest un sapņot: dzīves stila modelis 20.gs. 20.-30. gadu pastkartēs.
28.04. Nataļja Jevsejeva. Dzīves baudītājs Romans Suta un viņa mākslas darbi.
12.05. Edvarda Šmite. Mākslinieku bohēma cauri laikiem.

Visas lekcijas sākas 18.00. Dalības maksa – ieejas biļete muzejā: pieaugušajiem 1,50 Ls; skolēniem, studentiem, pensionāriem 0,50 Ls. Muzejs atrodas Rīgā, Elizabetes ielā 57a dz. 26 (ieeja caur pagalmu, 5. stāvs). Pirms nākt uz lekcijām, ieteicams iepriekš pieteikties pie muzeja vadītājas Baibas Vanagas pa tālruni 67288800 vai e-pastu Baiba.Vanaga@lnmm.lv.

Share via
Copy link