fbpx

Banka telefonā

Ar vakardienu Swedbank slēdza pieeju internetbankai izmantojot WAP. Acīm redzot tādēļ, ka banka WAP uzskata par novecojošu tehnoloģiju un, iespējams, arī ne pārāk drošu. Tā vietā tā koncentrēs savas pūles, lai padarītu ērtāku internetbankas izmantošanu mobilajos telefonas ar pilnvērtīgu pieeju internetam (t.i., ar telefonos, kuros iespējams darbināt interneta pārlūkus).

Tikmēr Itālijā Credito Valtellinese ir nolēmusi pārvērst pašu telefonu par maksāšanas rīku un uzsākusi jau šā risinājuma testēšanu. Idejas būtība – padarīt mobilo telefonu par bezkontakta norēķinu “maciņu”. Lai to panāktu, telefons tiek aprīkots ar Tellcard Mobile V Pay bezkontakta aplikāciju. Šobrīd ar mobilo telefonu var norēķināties 180 vietās Ziemeļitālijā. Maksimālā pirkuma summa ir 15 Eiro.

Arī Nokia plāno attīstīt bankas pakalpojumu sniegšanu izmantojot mobilo telefonu. Nokia uzskata, ka īpaši noderīgi šādi pakalpojumi būs jaunattīstības valstīs, kur tradicionālie finanšu pakalpojumi ir maz atītīstīti vai grūti pieejami. Kā norāda Nokia pārstāvji – pasaulē ir 4 miljardi mobilo telefonu lietotāju un tikai 1,6 miljardi bankas kontu. Līdz ar to potenciāls šādu pakalpojumu attīstībai ir liels. Arī pasaules Banka ir izteikusi aicinājumu mobilās telefonijas pakalpojumu sniedzējiem sadarboties ar bankas pakalpojumu sniedzējiem. Kenijā jau šobrīd iedzīvotāji izmanto mobilo operatoru pakalpojumus, lai veidotu savus uzkrājumus, bet Sjerraleonē un Sudānā – lai veiktu pārskaitījumus (pat ja ne maksātājam, ne saņēmējam nav bankas kontu).

Share via
Copy link