fbpx
Tags:,

Agora

Filma “Agora” ir vēsturiska drāma par kristietības uzplaukumu Ēģiptē 4. gadsimtā. Šai laikā Ēģipte ir Romas impērijas sastāvā. Romas impērijas varenība sāk norietēt, bet kristietība – uzplaukt. Tas ir laiks, kad ir beigušās kristiešu vajāšanas un kristietība tiek atzīta kā pieļaujama reliģija līdzās citām. Jo varāk – drīz kristietība kļūs par oficiālo Romas impērijas reliģiju.

Filma ir par cilvēku ticību un atiecībām ar reliģiju. Šī laika kristieši ir parādīti tik pat mežonīgi, fanātiski un tumsonīgi, kā islāma fundamentālisti šobrīd. No vajātajiem viņi pārvērtušies vajātājos. Protams, neviens īsti nezina tā laika notikumus un šī ir tikai interpretācija. Taču, ņemot vērā kristīgās baznīcas vēsturi, visai ticama.

Tomēr tā nav ticības vaina – ticība te ir tikai ierocis cīņā par varu. Filmas sākumā labi redzams, ka pagāni ir tieši tādi paši kā kristieši (viņi taču bija tie, kas iepriekš vajāja kristiešus un izbaroja lauvām) – vai arī otrādi. Cilvēki ir nežēlīgi. Īpaši – apvienojumā ar fanātismu.

Filma ir laba, tomēr nekādu estētisko baudījumu vai dziļas filozofiskas atziņas neguvu. Filmas kopsavilkums: “nu jā…”.

One Response

  1. Dreamspace 17/03/2011
Share via
Copy link