fbpx
Tags:, ,

Kelina

Uz sieviešdienu biju aizgājis uz Kino Rīga uz kazahu filmu par sievieti tradicionālā (nevaru īsti atrast piemērotu vārdu) sabiedrībā. Izvēle bija nejauša – neko par filmu nezināju, bet pārējās filmas bija vai nu redzētas vai arī nebija vēlmes uz tām iet. Taču beigās sanāca pat tematiska filma – stāsts ir par kādas jaunas sievietes likteni sabiedrībā, kur dzīvi nosaka senas tradīcijas. 

Episks mīlas stāsts par kaislību, nodevību, slepkavību un atriebību dzīvības un krāsu piepildītā dabas ainavā. /The Hollywood Reporter/

Filmā man visvairāk patīk ainava, kurā noris darbība, un uzņemšanas stils. Filmā netiek pateikts neviens vārds – darbība pasaka vairāk kā vārdi. Tajā pat laikā tā nav action filma (par spīti tam, ka šāds viedoklis varētu rasties pēc treilera noskatīšanās, tāpēc to skatīties neiesaku – būs pavisam greizs priekšstats par filmu), filmas darbība ir rāma, taču neuzdzen garlaicību.

Iesaku, ja patīk neierasts kino, kalni un senas tradīcijas. Šī filma manī pamodināja vēlmi doties ceļojumā uz Sibīriju un Centrālāziju, uz vietām kuras pēc iespējas mazāk skārusi mūsdienu civilizācija. 

One Response

  1. m. 10/03/2011
Share via
Copy link