fbpx
Tags:,

Cits Āgenskalns

Es jau daudzus gadus dzīvoju Āgenskalnā. Man patīk šis rajons, lai arī vietām tas šķiet visai mežonīgs. Te ir šķērsielas un pagalmiņi, kuros pārņem sajūtas it kā es būtu kādā mazpilsētā vai pat laukos.

Man patīk ik pa laikam doties pastaigā pa Āgenskalnu. Tāpēc ar prieku pieņēmu piedāvājumu doties tematiskajā pastaigā pa Āgenskalnu, kuru organizē biedrība “Cita Rīga“. Šajā pastaigā jeb „Rīgas Sarunās” apskatījām to Āgenskalna daļu, kas atrodas starp Kalnciema ielu un Botānisko dārzu. Tā kā Āgenskalns ir gana liels, lai to visu izstaigātu kājām vienā reizē, tad pastaiga ir sadalīta 3 daļās un šī bija tikai pirmā daļa. Tomēr tāpat sanāca daudz staigāt, jo interesantie objekti, kas pārsvarā ir muižiņu ēkas, te atrodas patālu viens no otra. Abās pārējās daļā tie ir vairāk koncentrēti, līdz ar to sanāk mazāk staigāt un vairāk klausīties. Man patika tas, ka uzzināju daudz jauna par vietām kurām bieži eju garām. Pie tam jauki ir tas, ka stāstītāja ir ne tikai gide, bet arī pastaigas dalībnieki, kas kaut ko zina par šo rajonu. Tāpēc arī nosaukums – „Rīgas Sarunas”.

Šādas tematiskās pastaigas ir par dažādiem Rīgas rajoniem – Vecrīgu, Rīgas Centru, Sarkandaugavu, Purvciemu u.c. Katrā „Rīgas Sarunā” parasti piedalās 8- 12 dalībnieki (lai tā tiešām varētu izvērties par sarunu). Vienas „Rīgas Sarunas” aptuvenais ilgums 1,5 stundas. Dalības maksa par katru pastaigu vienai personai ir 2,00 Ls.

Noteikti piegalīšos vēl kādā pastaigā pa Āgenskalnu, kā arī ir doma iepazīt citus Rīgas rajonis – piemēram, Maskavas forštati un Vecmīlgrāvi.

Dažas bildes no pastaigas un apskatītajām vietām /objektiem:

One Response

  1. Jānis Pētersons 28/10/2009
Share via
Copy link