Optika

Jau labu laiku biju domājis, ka derētu nomainīt esošo Lattelecom “Mājas komplektu” pret optisko internetu. Diemžēl optiskā interneta dievs visu laiku manai mājai staigāja garām un tikai nupat man pavērās iespēja to izmantot. Tāpēc nu jau pāris stundas bitus dzenāju ne vairs pa tālruņa kabeli, bet optikso dzīslu.

Teorētiski internets ir 2 reizes ātrāks. Praktiski – izteiktas atšķirības pagaidām nejūtu. Varbūt mazliet ātrāks (nu labi, nedaudz vairāk kā mazliet). Izņēmums ir augšupielāde – tā ir vismaz 5 reizes ātrāka. Tas man lieti noderēs, jo ik pa brīdim mēdzu piesārņot interneta plašumus ar saviem pikseļiem.

lattelecom-dsl-speedtouch-modemsBet.

Tā kā iepriekšējais DSL modems (bildē blakus) man ir kļuvis lieks, tad tirgoju to nost. Pirku pirms 1,5 gadiem par Ls 30. Pārdodu par 15 latiem. Garantija vēl ir pus gadu (ir arī čeks). Ja nu kāds sadomā lietot Lattelecom mājas internetu, bet negrib modemu īrēt, pirkt jaunu vai slēgt līgumu uz n-tajiem gadiem. Modemam nav ne vainas un savu pusotru gadu ir kalpojis godam un, domāju, novilks vēl ne tik vien.

Ja kādam ir interese – piesakieties komentāros vai kontaktu lapā.

2 thoughts on “Optika

Comments are closed.